Arsenal srušio Bajern u meču bez prava na grešku

Nakon dva poraza na startu Lige šampiona, Arsenal savladao Bajern 2:0. Do dolaska u London, Bavarci imali 11 pobjeda na 11 zvaničnih mečeva ove sezone.
54 pregleda 0 komentar(a)
Žiru, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.10.2015. 21:35h

Arsenal je bio pod pritiskom pred utakmicu sa njemačkim prvakom, na utakmici se jedva sastavljao sa loptom, tehnički najdarovitija engleska ekipa izdržala dominaciju Bajerna i na kraju slavila veliku pobjedu 2:0, kojom je ostao u trci za plasman u osminu finala, nakon dva senzacionalna poraza na startu grupne faze.

Bajern je, s druge strane, doživio prvi poraz u sezoni. Do gostovanja u Londonu, Bavarci su imali svih 11 pobjeda na zvaničnim mečevima.

Iako su se branile, “tobdžije” su mogle mnogo ranije da riješe meč. Manuel Nojer je čudesnom odbranom, koju su engleski mediji opisali kao “odbranu kakva se neće gledati ove sezone”, zaustavio Volkota krajem prvog poluvremena. Sjajni njemački golman je, međutim, bio tragičar, jer je u 77. minutu promašio loptu prilikom istrčavanja, a Olivije Žiru, ni kriv ni dužan, potpisao se kao strijelac.

“Uradili smo veliku stvar. Branili smo se hrabro, izdržali pritisak, a znali smo da možemo da postignemo gol. To smo uradili na vrijeme, kada je rival imao malo mogućnosti da reaguje”, kazao je Žiru.

Iz velikog posjeda lopte od 70 odsto, Bajern je imao nekoliko prilika, najbolju Levandovski, ali je Poljaka zaustavio Petr Čeh.

“Hvala našem golmanu, držao nas je u životu”, naglasio je Žiru.

Arsenal nikada nije izgubio tri meča zaredom u Ligi šampiona, nije ni sada, tako da je opet u igri za drugu fazu. Ipak, na tri boda je zaostatka za Olimpijakosom, koji je slavio u Zagrebu protiv Dinama. “Tobdžije” u narednom kolu gostuju u Minhenu, a grčki tim dočekuje hrvatskog prvaka, tako da je sasvim realno da dva kola prije kraja bude imao šest bodova prednosti.

“Pomjerili smo se sa nule i sada je to najvažnije. Uradićemo sve da odemo dalje”, naglasio je Žiru.

Barselona je u drugom poluvremenu slomila otpor BATE Borisova, zahvaljujući tandemu Nejmar - Rakitić. Njih dvojica zamijenili su uloge - Brazilac asistent, Hrvat dvostruki strijelac.

Katalonci su kontrolisali sve, a poslije osam mečeva u kojima su primili bar jedan gol, sačuvali su i sopstvenu mrežu.

“Uradili smo ono zbog čega smo i došli. Moglo je da bude i ubjedljivije, ali zadovoljan sam”, kazao je Luis Enrike, trener Barselone.

Čelsi nije uspio da slomi otpor Dinama u Kijevu. Dva puta su gosti pogađali okvir gola (Azar stativu, Vilijan prečku), stvarali i promašivali šanse.

“Imali smo sve, osim sreće. Pogađali smo stativu i prečku, imali i nedosuđen penal, jer sudije nisu imale hrabrosti da se usaglase. Vidim napredak, jer smo odigrali i čvrsto u odbrani, protiv veoma opasnog tima. Bila bi katastrofa da smo izgubili”, rekao je Žoze Murinjo.

GRUPA E

Bajer - Roma 4:4

Ćićarito 4. (penal), 19, Kampl 84, Mehmedi 86.. - De Rosi 29, 38, Pjanić 55, Falke 74.

BATE - Barselona 0:2

Rakitić 48, 65.

Tabela: Barselona 7 bodova, Bajer Leverkuzen 4, BATE 3, Roma 2.

GRUPA F

Arsenal - Bajern 2:0

Žiru 77, Ozil 90+4.

Dinamo Zagreb - Olimpijakos 0:1

Ideje 79.

Tabela: Bajern 6, Olimpijakos 6, Arsenal 3, Dinamo Zagreb 3.

GRUPA G

Dinamo Kijev - Čelsi 0:0

Porto - Makabi Tel Aviv 2:0

Abubakar 37, Brahimi 41.

Tabela: Porto 7, Dinamo Kijev 5, Čelsi 4, Makabi 0.

GRUPA H

Zenit - Lion 3:1

Dzjuba 2, Hulk 56, Dani 83. - Lakazet 49.

Valensija - Gent 2:1

Feguli 15, Mitrović 72. (autogol). - Foke 40.

Tabela: Zenit 9, Valensija 6, Gent 1, Olimpik Lion 1.

Tok mečeva

90+4. minut - Arsenal na 2:0. Mesut Ozil, lopta je jedva prešla gol-liniju. Kakva pobjeda Arsenala, prvi poraz Bajerna ove sezone.

86. minut - kakva utakmica u Leverkuzenu. Bajer za dva minuta stigao do izjedmačenja - od 2:4 do 4:4. Mehmedi.

84. minut - Bajer dobio nadu protiv Rome. Smanjio na 4:3, strijelac Slovenac Kampl.

83. minut - Dani pogodio za Zenit, koji vodi 3:1 protiv Liona.

79. minut - OIimpijakos vodi protiv Dinama u Zagrebu. Strijelac Ideje.

77. minut - Arsenal vodi!!! Olivije Žiru, osporavani centarfor, bacio u trans navijače "tobdžija". Velika greška Nojera...

73. minut - čudesna Roma u Leverkuzenu. Od 0:2 do 4:2. Četvrti gol postigao je Jago Falke.

72. minut - Valensija vodi protiv Genta 2:1. Autogol srpskog reprezentativca Mitrovića.

65. minut - Opet Rakitić, ponovo asistent Nejmar. Barsa na sigurnih 2:0 protiv Batea.

Još nema golova u derbiju Arsenal - Bajern. Odličnu šansu imao je Levandovski, Čeh je sjajno intervenisao.

56. minut - ponovo vodi Zenit. Hulk pogodio za 2:1 protiv Liona.

55. minut - Roma preokrenula u Leverkuzenu. Od 2:0 za Bajer do 3:2 za Rimljane. Sjajan gol Pjanića iz slobodnog udarca.

49. minut - Zenit - Lion 1:1. Lakazet izjednačio.

Čeka se Čelsi. Nakon stative Azara, prečku Dinama pogodio je Vilijan.

48. minut - Barselona povela. Rakitić otključao BATE.

Pet od sedam golova protiv Arsenala u gostima, fudbaleri Bajerna postigli su u drugom poluvremenu.

Posljednji put Barselona nije postigla gol u prvom poluvremenu Lige šampiona još u aprilu 2014. godine, kada je igrala sa Atletikom.

41. minut - Porto već na 2:0. Jasin Brahimi. Porto je neporažen na 15 posljednjih mečeva u svim takmičenjima. Posljednji poraz nanio mu je Bajern u četvrtfinalu Lige šampiona prošle sezone.

40. minut - Gent izjednačio protiv Valensije na Mestalji. Strijelac Foke.

Bajern dominira u Londonu, ali je šansu večeri propustio Volkot, čiji je šut iz neposredne blizine zaustavio Nojer.

38. minut - Roma izjednačila u Leverkuzenu. Ponovo De Rosi, na centaršut Pjanića.

37. minut - vodi Porto, strijelac Abubakar.

Arsenal djeluje nemoćno protiv Bajerna. O tome govori i odnos u posjedu lopte.

29. minut - Roma je smanjila u Leverkuzenu. Danijele de Rosi sa peterca poslao loptu u mrežu.

Tokom meča sa Arsenalom, navijači Bajerna protestuju zbog visokih cijena ulaznica. Iza gola nalazi se veliki transparent, koji sve govori.

Barselona za sada nema rješenje za BATE. Od prvog minuta u timu šampiona Bjelorusije igra naš Nemanja Nikolić.

Čelsi dominira u Kijevu, Murinjov tim imao je nekoliko sjajnih šansi, Azar je pogodio stativu, ali još nema golova.

19. minut - ponovo Ćićarito, asistencija Čalhanoglua. Sam je Meksikanac izašao ispred Šćešnog, koji je odbranio prvi, ali nije mogao njegov drugi šut. Bajer - Roma 2:0. Svih šest golova ove sezone u Ligi šampiona, Roma je primila u prvih 30 minuta.

U derbiju u Londonu, nema golova. Bajern opasniji, Čeh spasao "tobdžije" nakon udarca Tijaga Alklantare.

15. minut - vodi i Valensija. Sofijan Feguli pogodio protiv Genta.

4. minut - Ćićarito doveo Bajer u vođstvo protiv Rome iz penala. Torosidisa je prethodno lopta pogodila u ruku.

2. minut - Zenit vodi protiv Liona. Strijelac Dzjuba.