Arsenalov početak iz snova uništio Junajted, opet remi u Mersisajd derbiju

Početak nije mogao da bude bolji za domaće - Aleksis Sančes je pogodio petom u 6. minutu, a na 2:0 je tačno 74 sekunde kasnije povisio asistent kod prvog gola, Mesut Ozil
Ažurirano: 04.10.2015. 17:07h

Navijači Arsenala su od 2011. godine čekali na pobjedu nad jednim od najvećih rivala u Premijer ligi.

I kada su već toliko dugo čekali, njihovi ljubimci su se pobrinuli da im podare veličanstveni trijumf - "tobdžije" su u jednom od dva velika derbija 8. kola Premijer lige razbile Mančester junajted (3:0).

Sve je bilo gotovo već nakon 19 minuta i sekunde, kada je Aleksis Sančes pogodio za 3:0.

Početak je bio spektakularan - Sančes je pogodio petom u 6. minutu, a na 2:0 je tačno 74 sekunde kasnije povisio asistent kod prvog gola, Mesut Ozil.

+

Sančes je na početku 20. minuta sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca povisio na nedostižnih i, ispostavilo se, konačnih 3:0.

Arsenal je ovim trijumfom dostigao Junajted na 2. mjestu Premijer lige, sa 16 bodova, dva manje od lidera Mančester sitija.

Treći put uzastopno, a 67. u 204 meča dugoj istoriji, Mersisajd derbi je završen bez pobjednika.

Na "Gudison parku", Everton i Liverpul su postigli po gol u finišu prvog poluvremena i to je bilo sve.

"Redsi" su poveli preko Danija Ingsa u 41. minutu, da bi Romelu Lukaku u sudijskoj nadoknadi izjednačio nakon greške Emrea Džana.

"Karamele" su bile bolje, imale nekoliko odličnih prilika, ali je Lukakuu i njegovim drugovima sve branio drugi Belgijanac, Simon Minjole.