Aston Vila zaustavila Sautempton

"Sveci" prekinuli seriju od četiri trijumfa bez primljenog gola
Aston Vila - Sautempton, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.11.2014. 22:06h

Serija od četiri pobjede Sautemptona, i to bez primljenog gola, završena je u Birmingemu - Aston Vila je izvukla bod u duelu s najprijatnijim iznenađenjem u Premijer ligi ove sezone (1:1).

"Sveci" su do duela na "Vila parku" redom pobjeđivali Sanderlend (8:0), Stouk i Hal sa po 1:0 i Lester sa 2:0, a večeras su naletjeli na zamku, pa je Vila do posljednje sekunde čak jurila i tri boda.

Domaćina je u vođstvo doveo Gabrijel Agbonlahor u 29. minutu, a remi sastavu Ronalda Kumana donio je odlični desni bek Netenijel Klajn devet minuta prije kraja...

Sautemptonu je, međutim, i ovaj bod dovoljan da sačuva drugo mjesto na tabeli (ima dva više od šampiona Mančester sitija), dok "vilenjaci" nisu pobijedili ni u osmoj utakmici u nizu.

Tim Pola Lamberta posljednji put je trijumfovao 13. septembra kada je na "Enfildu" savladao Liverpul.