4 komentar(a)
Atletik Bilbao, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 14.08.2015. 22:17h

Atletik Bilbao je napravio veliki korak ka osvajanju Superkupa Španije, prvog od 1984. godine.

Baskijci su u prvom meču finala pregazili Barselonu (4:0), a junak je bio 34-godišnji Aric Aduriz, koji je za 15 minuta postigao het-trik.

Prednost Atletik Bilbau donio je Mikel San Hose, golom skoro sa polovine terena.

Poslije pobjede u dramatičnom meču protiv Sevilje (5:4), u finalu Superkupa Evrope, Luis Enrike je odlučio da malo „promiješa” sastav.

Na klupi je ostavio Đerarda Pikea i Serhija Busketsa, a na štoperskim pozicijama zaigarli su Mark Bartra i Tomas Vermalen.

Na početku su Katalonci imali dominaciju u posjedu, 71-29 odsto, ali je do gola stigao domaćin.

Mark-Andre ter Štegen je glavom reagovao ispred Aduriza, ali na njegovu nesreću došla je do San Hosea, koji nije oklijevao i Njemac je morao da vadi loptu iz mreže.

Nakon toga Barselona je pokušavala, ali je vrijedan samo udarac Lea Mesija iz slobodnog udarca u finišu prvog dijela, kao i prečka Pedra Rodrigesa na startu drugog poluvremena.

I to je bilo sve od šampiona Evrope i Španije. Na scenu je stupio Aduriz, a tragičar je postao Dani Alveš.

Igrač Atletik Bilbaa je prvo je u 53. minutu glavom pogodio nakon centaršuta Sabina Zuleage, a potom i u 62, ovog puta nogom.

Kod oba gola pogriješio je Brazilac, koji je skrivio i penal u 68. minutu, a Aduriz je i treći put bio siguran.

Tako je napadač Baskijaca postao prvi igrač u Španiji koji je postigao „het-trik” protiv Barselone, poslije 10 godina.