Atletiko, Barsa i Real postigli 17 golova!

Pred favoritima su padali Deportivo, Granada i Betis
1 komentar(a)
Barselona - Deportivo, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.10.2016. 20:46h

Barselona je lako izašla na kraj sa Deportivom, ali je na prvom mjestu provela svega dva sata. Tačnije, sve dok joj na spektakulan način nije odgovorio Atletiko.

Tih 4:0 sa "Nou Kampa" poništila je sedmica sa "Kalderona" - Atletiko je bio nemilosrdan prema Granadi, slavio je sa čak 7:1 i sačuvao dva boda prednosti u odnosu na Katalonce.

Granada kao da je naljutila "kolćonerose" u 18. minutu kada je povela preko Isaka Kuenke, pa je već do poluvremena Janik Fereira Karasko preokrenuo, a u 61. i kompletirao het-trik.

Атлетико - Гранада 7:1. Обзор матча. Испанская Примера 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Atletiko je radio šta je želio pred golom rivala, a pogađali su i Niko Gaitan (dvostruki strijelac), te Tijago Mendeš.

A Barsa nije imala milosti prema Deportivu, a trener Luis Enrike ima i razlog više za zadovoljstvo, jer je pored pobjede dočekao i povratak Lionela Mesija.

Барселона 4-0 Депортиво - Обзор матча - 15.10.2016 от Football Live на Rutube.

Argentinac je bio na terenu od 55. minuta i izgleda da je povreda prošlost - već u 58. je pogodio i postavio konačan rezultat.

Prije toga, dva puta je mrežu gostiju iz Galicije tresao Rafinja, a nije moglo da se završi nui bez pogotka Luisa Suaresa.

Da dan favorita bude potpun potrudio se Real, koji je na tradicionalno neugodnom gostovanju Betisu postigao čak šest golova.

Bilo je 6:1, uz golove Varana, Benzeme, Marsela, Iska (dva) i Ronalda.

U vrhu je i Sevilja, koja je savladala Leganes u gostima sa 3:2.

Aktuelni osvajač Lige Evrope je vodio sa 2:0, onda dozvolio da od 67. do 69. minuta primi dva gola, ali mu je zasluženi trijumf donio Pablo Sarabija u 85. minutu.