Atletiko bez Savića primio tri gola i ispao iz Kupa: Đirona šokirala "kolćonerose"

Drama je viđena na "Vandi" - domaćin je vodio 1:0, a u 84. minutu, nakon preokreta od 1:2 došli do 3:2, da bi gosti na kraju šokirali Simeoneov tim
768 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Atletika nakon eliminacije, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.01.2019. 21:43h

Atletiko je ostao bez jednog trofeja - "kolćonerosi" su u vatrometnoj revanš utakmici osmine finala Kupa Španije igrali 3:3 u Madridu sa Đironom, koja ide dalje zbog više datih golova u gostima.

Prvi meč završen je 1:1.

Drama je viđena na "Vandi" - domaćin je vodio 1:0, a u 84. minutu, nakon preokreta od 1:2 došao do 3:2, da bi gosti na kraju šokirali Simeoneov tim.

Atletiko je poveo u 12. minutu preko Nikole Kalinića.

Izjednačio je Valeri Fernandes, a prednost Đironi donio sjajni Urugvajac Kristijan Stuani.

Tada je Simeone sa klupe uveo Antoiana Grizmana i sve se okrenulo.

Francuz je prvo asistirao Anhelu Korei za 2:2, a zatim donio "kolćonerosima" prednost i, činilo se, prolaz u četvrtfinale.

U 87. minutu Sejdu Dumbija je postavio konačnih 3:3 i kompletirao iznenađenje.

U timu Atletika nije bilo povrijeđenog Stefana Savića.