Atletiko moćan u Valjekasu, Barsa savladala Malagu

Dijego Simeone je u malom madridskom derbiju sa Rajo Valjekanom upisao 50. ligašku pobjedu na klupi "kolčonerosa" (4:2)
Atletiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.01.2014. 22:25h

Nakon dva uzastopna remija, Atletiko Madrid se vratio na pobjednički put u Primeri - Dijego Simeone je u malom madridskom derbiju sa Rajo Valjekanom upisao 50. ligašku pobjedu na klupi "kolčonerosa" (4:2).

David Vilja je već u 8. minutu pogodio za 1:0, a tri minuta kasnije je Tibo Kurtoa odbranio penal Đonatanu Vijeri.

Arda Turan je u 30. minutu povisio na 2:0, a Vijera je u 40. vratio neizvjesnot. Turski reprezentativac je svojim drugim pogotkom u 44. minutu nagovijestio lagan posao, a pobjedu je potvrdio Dijego Kosta u 75. Svega 60 sekundi kasnije Hoakin Lrivej je postavio konačni rezultat.

Atletiko je tom pobjedom pretekao Real Madrid, a bio je kratko i sam na vrhu. Barselona je, ipak, savladala Malagu sa 3:0 i zbog bolje gol razlike preuzela 1. mjesto.

U Pamploni je sve bilo u znaku petice - Atletik Bilbao je u regionalnom derbiju pregazio Osasunu sa 5:1 i stekao pet bodova prednosti nad petoplasiranim Viljarealom.

Rezultati 21. kola

Rajo Valjekano - Atletiko Madrid 2:4Vijera 40, Larivej 76 - Vilja 8, Turan 30, 44, Kosta 75.

Barselona - Malaga 3:0Pike 40, Pedro 55, Sančes 61.

Osasuna - Atletik Bilbao 1:5Armenteros 10 - Susaeta 3, Aduric 16, 62, Gomes 84, Sola 88.

Almerija - Hetafe 1:0Songo 49.

PonedjeljakReal Sosijedad - Elće (22)

SubotaReal Madrid - Granada 2:0Valjadolid - Viljareal 1:0Valensija - Espanjol 2:2Sevilja - Levante 2:3

PetakSelta - Betis 4:2

1. Barselona 21 17 3 1 57:13 54
2. Atletiko Madrid 21 17 3 1 52:14 54
3. Real Madrid 21 17 2 2 60:21 53
4. Atletik Bilbao 21 13 3 5 41:27 42
5. Vilareal 21 11 4 6 39:22 37
6. Real Sosijedad 20 9 6 5 38:30 33
7. Sevilja 21 8 7 6 39:34 31