Atletiko prekinuo seriju poraza, Barselona odgovorila šesticom, prekid u Viljarealu

69 pregleda 2 komentar(a)
Raul Garsija, Foto: Beta AP
Ažurirano: 15.02.2014. 23:41h

Atletiko Madrid je prekinuo seriju od tri poraza (dva u Kupu krajja i jedan u prvenstvo) - "jorgandžije" su na svom terenu savladale Valjadolid 3:0 i ponovo ostali sami na vrhu tabele Primere.

Atletiko je poveo već u 3. minutu preko Raula Garsije, a samo minut kasnije prednost je udvostručio Dijego Kosta. Konačan rezultat postavio je Dijego Godin u 74. minutu.

Barselona je odgovorila sa 6:0 protiv Rajo Valjekana, i preuzela prvo mjesto, sa istim brojem bodova kao Atletiko, ali boljom gol-razlikom.

Strijelci za Barselonu bili su Adrijano Koreira u drugom minutu, Lionel Mesi u 36. i 68, Aleksis Sančes u 53, Pedro u 56. i Nejmar u 89. minutu.

Levante je kod kuće nadigrao Almeriju 1:0 i tako nastavio niz od šest utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu.

Jedini gol na meču postigao je David Baral u 62. minutu.

Levante je tako ostao u trci za izlazak na međunarodnu scenu naredne sezone, pošto sedmi sa 32 boda, pet manje od šestoplasiranog Real Sosijedada, koji ima i utakmicu manje, dok je Almerija 15. sa 25 bodova...

U posljednjem meču dana, Selta je u gostima savladala Viljarela 2:0. Meč će, međutim, ostati upamćen po prekidu u 87. minutu zbog ubacivanja suzavca na teren.

Neposredno prije tog incidenta, Selta je u 83. minutu povela 1:0 golom Oreljane, a onda je neko od navijača bacio suzavac - zbog čega je sudija riješio da privremeno prekine meč.

I pored toga što se dobar dio gledalaca uputio ka izlazima, oni preostali - bili su svjedoci nastavku susreta, koji je zbog svog kasnog termina počeo u subotu, a završen je u nedjelju.

U 87. minutu Selta je udvostručila vođstvo pogotkom Nolita za nedostižnih i konačnih 2:0...

Atletiko Madrid - Valjadolid 3:0

Levante - Alemrija 1:0

Barselona - Rajo Valjekano 6:0

Viljareal - Selta 0:2