Atletiko preskočio Valensiju, bez golova u derbiju Baskije

Fernando Tores, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.12.2017. 21:57h

Atletiko je iskoristio poraz Valensije, pa je minimalnom pobjedom protiv Alavesa izbio na drugo mjesto na tabeli, sa tri boda manje, ali i utakmicom više od lidera Barselone.

Madriđani su tri boda protiv Alavesa osigurali golom Fernanda Toresa u 74. minutu.

Atletiko je upisao desetu pobjedu od početka sezone, dok je Alaves na 18. mjestu sa 12 bodova.

Eibar je savladao Valensiju 2:1, i tako spriječio "slijepe miševe" da zadrže drugo mjesto.

Domaćin je poveo ubrzo po povratku sa odmora, kada je Japanac Inui pogodio metu u 49. minutu. Gosti su ubrzo uspjeli da izjednače, preko Mine u 57, ali im je u finišu meča pala koncentracija, što je iskoristio Žordan da udarcem glavom donese treću uzastopnu pobjedu Eibaru u prvenstvenim duelima sa Valensijom...

Eibar je stigao do pete pobjede u prvenstvu, dok je Valensija poražena tek drugi put.

Prva utakmica subotnjeg programa između Atletik Bilbaa i Real Sosijedada završena je bez golova.

Tek po jedan šut u okvir gola oba tima premalo je da bi izdanje dva tima zaslužilo prelaznu ocjenu u 141. derbiju Baskije.

Domaći fudbaleri imali su nešto bolje prilike, a gosti mogu da budu zadovoljni bodom i zbog činjenice da su prekinuli niz od četiri poraza, iako su u 89. minutu mogli do trijumfa, ali je priliku propustio Ćavi Prijeto.

Kapitenu Sosijedada je ujedno bio i posljednji baskijski derbi na San Mamesu, pošto na kraju sezone završava karijeru.

Domaći tim je najbolju šansu propustio u finišu prvog poluvremena, kada Mikel San Hose nije postigao gol, posle proigravanja Mikela Rika.

To je bio 37. remi u međusobnim duelima. Prvi put otkada se mečevi igraju na novom stadionu Bilbaoa, gosti nisu uspjeli da postignu gol, dok se domaćim igračima to dogodilo po drugi put.

Sosijedad se nalazi na osmom mjestu sa 20 bodova, dok je Bilbao na 12. sa dva manje.