Atletiko protutnjao "Mestaljom", novi kiks Reala, izgubila i Barsa

Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.10.2016. 20:51h

Atletiko Madrid je osvojio "Mestalju", potom je dočekao kiks Reala protiv Eibara i reprezentativnu pauzu će dočekati ispred gradskog rivala, istina zahvaljujući boljoj gol-razlici.

"Kolćonerosi" su igrali sjajno od samog starta protiv Valensije, ali je golman Dijego Alveš činio čuda.

Brazilac je na nevjerovatan način odbranio penale Antoanu Grizmanu u prvom, i Gabiju u drugom poluvremenu, ali je Francuz između tih promašaja iz igre pogodio mrežu, i to nakon što je Alveš skinuo veliku šansu Fernandu Toresu.

Grizman je načeo "slijepe miševe", a dotukao ij je njegov zemljak - Kevin Gameiro, koji je iz kontranapada u trećem minutu sudijske nadoknade potpisao treći uzastopni trijumf Atletika, računajući i onaj protiv Bajerna u Ligi šampiona.

A Real je opet remizirao, treći put u nizu u Primeri, a četvrti ako se doda i duel sa Borusijom u Ligi šampiona.

Nakon Viljareala i Las Palmasa, bodove "merengesima" uzeo je Eibar koji je čak i vodio na "Santjago Bernabeuu".

Gosti su poveli u 9. minutu preko Frana Rika, a već u 17. je postavljen konačan rezultat - pogodio je Garet Bejl.

Priliku da se vrati na lidersku poziciju imala je Barselona, ali joj je planove poremetila Selta - 4:3.

Domaćin je u Vigu nakon 33 minuta vodio sa 3:0, potom su Nejmar i Pike smanjili na 3:2, ali je sve nade Kataloncima da mogu da izbjegnu poraz ubio Ernandes.

Selta - Barselona 4:3

Sisto 22, Aspas 31, Matje (autogol) 33, Ernandes 77 - Pike 58, Pike 87, Nejmar (penal) 84.

Espanjol - Viljareal 0:0

Malaga - Atletik Bilbao 2:1