Atletiko savladao Betis i pretekao Real

Svih 90 minuta je odigrao Stefan Savić, a mreža Atletika se nije tresla ni u trećoj utakmici u Primeri u kojoj je on odigrao na terenu od početka do kraja
Koke, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.11.2015. 21:34h

Atletiko Madrid je iskoristio bruku gradskog rivala Reala u "el klasiku" i domogao se 2. mjesta u Primeri - "kolćonerosi" su u Sevilji savladali Betis sa 1:0 pogotkom Kokea u 7. minutu.

To je bila 18. utakmica u Primeri na kojoj je odlični vezista dao gol i Atletiko nijednu nije izgubio. Ovo mu je bila 13. pobjeda, uz pet remija.

Svih 90 minuta je odigrao Stefan Savić, a mreža Atletika se nije tresla ni u trećoj utakmici u Primeri u kojoj je on bio na terenu od početka do kraja.

Eibar je ostao u Primeri samo zbog finansijskih problema Elćea, koji je izbačen iz elite.

Simpatični klub iz Baskije, iz grada sa svega 27.439 žitelja, sa stadionom koji prima svega 6.267 gledalaca, umalo je 12. kolo Primere završio u zoni Lige šampiona.

„Tobdžije” su na „Madrigalu” vodile protiv Viljareala golom Serhija Enrića u 27. minutu, a u 42. je penal promašio Dani Garsija.

Da su trijumfovali, gosti bi bili četvrti na tabeli iza Barselone, Real Madrida i Atletiko Madrida, ali se na tu poziciju popela “žuta podmornica”, koja je došla do boda preko Haumea Koste u 85. minutu.