Atletiko se provukao u penal ruletu, Siti prvi put u četvrtfinalu

Plasman u četvrtfinale Atletiko, Mančester siti, Real, Volfsburg, Pari sen Žermen i Benfika
52 pregleda 0 komentar(a)
Oblak, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.03.2016. 22:50h

Atletiko i Mančester siti pridružili su se Realu, Volfsburgu, Pari sen Žermenu i Benfiki u četvrtfinalu Lige šampiona.

Atletiko je u penal-ruletu eliminisao hrabri PSV, nakon što u 210 minuta igre nije bilo golova.

Presudna je bila osma serija, u kojoj je Narsing pogodio prečku, a Huanfran bio precizan.

Nije bilo golova ni na Etihadu, u duelu Mančester sitija i Dinamo Kijeva, ali je Siti u prvom meču slavio 3:1 i rutinski izborio prvo četvrtfinale u istoriji kluba.

Sjutra se igraju dvije preostale revanš utakmice osmine finala. Barselona dočekuje Arsenal, koga je u prvom meču savladala 2:0, dok će Bajern ugostiti Juventus. U Torinu je bilo 2:2.

0:1 Van Hinkel

Atletiko je prošle sezone eliminisao Bajer Leverkuzen u osmini finala, takođe nakon penala.

Poslije 210 minuta igre u dvomeču Atletiko - PSV nije bilo golova.

Prvi put se to dogodilo u eliminacionoj fazi Lige šampiona.

Slijedi penal-rulet.

116. minut - poslije dugo vremena PSV u šesnaestercu domaćina. Udarac Arijasa je izblokiran.

Atletiko pokušava, pokušavao je i od početka drugog poluvremena, ali ostala je šansa Grizmana iz 15. minuta kao jedina ozbiljna opasnost pred golom PSV-a.

Iako su uputili čak 25 udaraca ka golu, nisu pogodili mrežu, niti mnogo puta ozbiljno testirali Zuta.

103. minut - izuzetan prodor Saula po desnoj strani, lopta za Grizmana, ali bilo je mnogo igrača PSV-a oko Francuza - lako je njegov šut zaustavio Zut.

Atletiko važi za fizički maksimalno spreman tim. To bi moglo da presudi u produžecima, ali igrači PSV-a odlično su raspoređeni na terenu i odbrani.

95. minut - dobra šansa za Atletiko. Šutirao je Lukas glavom, nakon kornera, preko gola.

Gotovo je u Mančesteru - Siti je prvi put među osam najboljih evropskih ekipa.

Tim Manuela Pelegrinija eliminisao je Dinamo Kijev - nakon pobjede 3:1 u prvom meču, večeras na Etihadu nije bilo golova.

Produžeci u Madridu - bez gola 180 minuta, da li će ih biti u narednih pola sata?

87. minut - zaprijetio je Dinamo na Etihadu, preko Bujalskog, brani Hart.

Finiš meča, vjerovatno i produžetke, Atletiko će igrati bez Godina, koji je zbog povrede ustupio mjesto 20-godišnjem Lukasu Ernandesu.

86. minut - Fernando Tores je iz teške pozicije odlično tukao - visoko, u bliži ugao, ali je Zut ponovo spreman. Odbio je loptu, koja je zatim zakačila i stativu.

82. minut - Grizman je šutirao sa 20-ak metara, na pravom mjestu Zut.

75. minut - pokušao je Tores, lukavo, da lobuje Zuta sa ivice šesnaesterca. Preko gola.

Odustao je Simeone od ultra-ofanzivne postavke. Izašao je Karasko, ušao vezista Kraneviter.

Malo šta se promijenilo ulaskom Fernanda Toresa. Atletiko stvara pritisak, ali ne onako kao znaju to da rade igrači Dijega Simeonea. PSV djeluje samouvjereno u defanzivi. Ovaj meč bi mogao da ode u produžetke.

Ako bi došlo do penala, bilo bi to prvi put da su dva meča u eliminacionoj fazi, plus 30 minuta produžetka, završena bez golova.

64. minut - na Etihadu je pokušao Jarmolenko, a Hart sigurno reagovao.

63. minut - dobar period na Kalderonu. Opasan je bio Atletiko. Filipe Luis pokušao je desnom nogom, Zut odbio, a Karasko poslao loptu iz voleja na tribine.

61. minut - Hesus Navas je sve uradio sjajno, efektno i šutirao, ali nije imao sreće - pogodio je okvir gola.

59. minut - konačno nešto i od Sitija. Dobra akcija Aguera i Turea, čiji je šut bio neprecizan.

58. minut - kakva šansa za PSV. Lokadija je šutirao, Oblak skrenuo loptu do stative, a pokušaj De Jonga glavom blokirao je Filipe Luis. Mnogo sreće za Atletiko.

56. minut - reagovao je Simeone. Izašao je vezista Augusto, ušao Fernando Tores. Napadač više u timu Atletika, Grizman i Karasko kao podrška.

51. minut - tek drugi šut u okvir gola na Kalderonu - pokušao je Augusto sa 25 metara, lako za Zuta.

Na Etihadu golmani Hart i Šovkovski nisu imali nijednu intervenciju.

50. minut - šansa za Atletiko. Himenes je glavom šutirao pored gola nakon kornera.

Počela su druga poluvremena.

Da li će Atletiko konačno napraviti pritisak na odbranu PSV-a?

Holanđani bez mnogo problema brani 0:0, ali jedan gol bi sve preokrenuo, vjerovatno i riješio dvomeč.

Nema golova, nema ni uzbuđenja u Mančesteru i Madridu nakon prvih 45 minuta.

Siti lako čuva dva gola prednosti nad Dinamom, Pelegrinija brinu samo povrede Kompanija i Otamendija.

Atletiko ne čini dovoljno da slomi PSV, samo jednu šansu imali su "kolčonerosi", preko Grizmana.

Duel na Kalderonu daleko je od raspleta.

43. minut - dugo traje napad Atletika, koji je prvi put napravio pritisak. Grizmanov pokušaj je izblokiran, zatim i Karaskov, na kraju, poslije kornera, gosti su se definitivno odbranili.

40. minut - pokušao je Karasko da ugrozi gol PSV-a, solidan šut sa 25 metara, ali preko gola.

Malo uzbuđenja u Madridu, još manje u Mančesteru, gdje meč protiče u znaku povreda domaćih igrača.

Siti spor i bezopasan, Dinamo nemoćan da napravi jači pritisak.

Atmosfera na stadionu - pozorišna. Nema navijanja, pjesme, podrške...

28. minut - prva opasnost u šesnaestercu Atletika. Van Hinkel je ostao sam po desnoj strani, oštro ubacio za Lokadiju, ali je Oblak spriječio pas dobrom i brzom reakcijom sa gol linije.

23. minut - šta se događa sa Sitijevim defanzivcima. Nakon Kompanija morao je da izađe i Otamendi. Zamijenio ga je Demikelis, koji igra u tandemu sa Mangalom.

Do sada je šest engleskih klubova igralo u četvrtfinalu Lige šampiona.

Mančester siti ima velike šanse da se pridruži Arsenalu, Čelsiju, Lidsu, Liverpulu, Mančester junajtedu i Totenhemu.

15. minutu - Atletiko je dočekao šansu, Grizman je bio sam na sedam-osam metara od gola Zuta, koji je odlično reagovao i spriječio vođstvo domaćina.

Nema za sada uzbuđenja u Mančesteru i Madridu.

Siti nema ni razloga da žuri, Atletiko očekivano čeka šansu.

Kompani je zbog povreda propustio veliki dio sezone, a bez njega odbrana Sitija nije ista kao sa njim. Bez njega je mnogo slabija...

7. minut - peh za Siti. Kapiten Kompani je povrijeđen, morao je da izađe. Mijenja ga Mangala.

2. minut - sjajna podrška Atletiku na Kalderonu i prva opasnost pred golom gostiju. Grizman je pokušao da lansira Karaska, ali je Zet izašao na vrijeme.

Počeli su mečevi u Mančesteru i Madridu, nakon kojih će biti poznata još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona.

Mančester siti na korak je od najboljeg rezultata u istoriji kluba u elitnom evropskom takmičenju, dok je Atletiko Madrid bliži prolazu među osam najboljih od PSV-a.

Siti ima velikih 3:1 iz Kijeva, ali je četvrtfinale poznata teritorija samo treneru Manuelu Pelegriniju, koji je u toj fazi takmičenja vodio Malagu i Viljareal.

Pelegrini je imao želju da sa velikim trofejom napusti Siti i prepusti mjesto Gvardioli, ali njegov tim je u velikom zaostatku u Premijer ligi, eliminisan je iz FA kupa, a Liga šampiona djeluje kao preveliki izazov.

Mančester siti: Hart, Zabaleta, Kompani, Otamendi, Kliši, Fernando, Ture, Fernandinjo, Navas, Silva, Aguero.

Dinamo Kijev: Šovkovski, Antunes, Dragović, Vida, Kačeridi, Veloso, Garrmaš, Gusev, Bujalski, Jarmolenko, Teodorčik.

Atletiko je u Primeri odmah iza neprikosnovene Barselone, Simeoneov tim ubjedljiv je na domaćem terenu, rijetko prima golove. Na posljednjih 16 mečeva na „Kalderonu“, ne računajući duel sa Seltom u Kupu Španije, samo četiri puta tresla se mreža Jana Oblaka.

PSV ne djeluje kao ekipa koja bi mogla da ugrozi bedem „kolčonerosa“, ali u 90 minuta sve je moguće.

Atletiko je, ipak, veliki favorit...

Atletiko: Oblak, Huanfran, Himenes, Godín, Filipe Luis, Gabi, Augusto, Koke, Saul, Karasko, Grizman.

PSV: Zut, Mirin, Moreno, Arias, Bruma, Vilems, Proper, Guardado, Van Hinkel, de Jong, Lokadija.

Plasman u četvrtfinale prošle sedmice izborili su Real, Volfsburg, Pari sen Žermen i Benfika.