Atletiko će Novu godinu dočekati u zoni Lige šampiona sa bodom više od sjajnog Sosijedada
1165 pregleda 0 komentar(a)
Atletiko
Atletiko

Atletiko je slavio na "Viljamarinu" protiv Betisa 2:1, i pred pauzu zbog novogodišnjih praznika vratio je četvrtu poziciju na tabeli La Lige.

Junak pobjede "kolćonerosa" bio je rezervista Korea, koji je samo minut nakon što je ušao sa klupe "ukrao" loptu stuštio se ka golu i pogodio gol "zelenih" u 58. minutu.

Korea je asistirao Alvaru Morati u 84. minutu sa desne strane, a sjajni napadač iza leđa je petom poslao loptu u mrežu za 2:0.

Betis je u nadoknadi smanjio na 2:1, pogotkom Bartre,

Atletiko je nakon 18. kola na 4. mjestu sa 32 boda, sedam amnje do lidera Barselone. Bestis je prekidomm serije od četiri utakmice u kojima je sakupio 10 boodva, ostao na 23 boda i na 13. je mjestu.