Atletiko zakazao duel sa Realom, petarda Barselone

Domaćin je poveo golom glavom Arica Aduzira u 42. minutu, ali "kolčonerosi" u nastavku preokrenuli golovima Raula Garsije u 55. i Dijega Koste u 86. minutu.
7 komentar(a)
Atletiko Madrid, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.01.2014. 23:13h

Iako su na poluvremenu gubili 1:0,a mogli su i više da na golu nije bilo sjajnog Tiba Kurtoe, fudbaleri Atletiko Madrida slavili su u gostima protiv Atletik Bilbaa 2:1 i plasirali se u polufinale Kupa Kralja.

Atletiko je dobio i prvi meč (1:0).

Domaćin je poveo golom glavom Arica Aduriza u 42. minutu, ali "kolčonerosi" u nastavku preokrenuli golovima Raula Garsije u 55. i Dijega Koste u 86. minutu.

Atletiko je, tako, u polufinalu zakazao duel sa Realom (juče je izbacio Espanjola), u reprizi prošlogodišnjeg finala, u kojem je Atletiko izašao kao pobjednik.

Barselona je još u prvom meču (4:1) osigurala prolaz dalje protiv Levantea, a Katalonci su prolaz samo ovjerili večeras na svom terenu, sa još ubjedljivijom pobjedom od 5:1.

Strijelci za šampiona Španije bili su Adrijano, Pujol, Aleksis Sančez (dva) i Sesk Fabregas.

Utješni pogodak za goste bio je autogol Serhija Roberta u devetom minutu.

Posljednji četvrtfinalni duel igra se sjutra između Rasing Santandera i Real Sosijedada, koji je slavio u prvom duelu sa 3:1.