"Azuri" u finalu, Super Mario heroj!

Dva gola Marija Balotelija su bila dovoljna, Italija je savladala Njemačku sa 2-1
14 komentar(a)
Ažurirano: 28.06.2012. 21:08h

Gotovo je! Italija je savladala Njemačku sa 2-1, i boriće se protiv Španije za titulu evropskog prvaka.

Dva gola vonderkida Marija Balotelija su bila dovoljna, a Njemci nisu iskoristili prilike na početku oba poluvremena.

Gol Ozila sa bijele tačke u 92. min je bio samo za utjehu.

93. min - Sudija svira faul nad Barzaljijem , iako je upravo napravio faul. Humels je dobio i karton zbog protesta.

92. min - Ozil pogađa iako ga je Bufon pročitao. Da li Njemačka može nešto da uradi?

92. min - Penal za Njemačku, rukom je igrao Balzareti.

91. min - I Nojer je bio u šesnaestercu, ali šut Ozila ide pored gola.

90. min - Velika prilika za Humselsa ali sjajna intervencija Bonućija.

85. min - Šut Krosa opet ide preko gola.

81. min - Nevjerovatan promašaj Di Natale koji je bio sam ispred Nojera. Samo pola minuta kasnije nova prilika, ali se Balzareti našao bez potrebe u ofsajdu i gol nije priznat.

79. min - Pokušao je Kros, ali lopta ide daleko preko gola.

75. min - Još jedna velika prilika za Markizija, ali lopta ide pored gola.

71. min - Potpuna ofanziva Njemačke, umjesto Boatenga u igri Tomas Miler.

70. min - Najbolji igrač meča Baloteli je izaša, a mijenja ga Di Natale.

67. min - Meč lopta za Markizija. Odličan šut, ali tik pored stative.

62. min - Pod samu prečku je išao šut Rojsa, ali Bufon još jednom sjajno interveniše

50. min - Velika prilika za Lama nakon sjajne kombinacije, ali Njemačka propušta prilku da se vrati u meč.

48. min - Odličan prodor Rojsa, ali slabašan šut je lako ukrotio Bufon.

Dvije izmjene je napravio Lev. Izašli su Podolski i Gomez a ušli Rojs i Klose. Njemačka nema šta da izgubi.

Završeno je prvo poluvrijeme.

36. min - Kakav gol!!! Šut Balotelija je pocijepao mrežu!

35. min - Sjajan šut Kedire, ali Bufon pokazuj zašto je godinama među najboljim golmanima svijeta.

34. min - Kakva prilika za Montoliva ali čini se da se uplašio novi igrač Milana i umjesto da odmah šutira, pokušao je da dribla i izgubio loptu.

30. min - Još jedan pokušaj Krosa. Ovaj put desnom nogom, ali daleko pored gola.

27. min - Pokušao je Ozil, ali lagano za Bufona.

20. min - Kasano nalazi Balotelija i to je 1-0 za Italiju!.

19. min - Šut Kasana, ali Nojer opet siguran.

16. min - Dobar pokušaj Montoliva, ali Nojer je bio dobro postavljen.

12. min - Umalo autogol Barzaljija nakon centaršuta Boatenga koji je odbio Bufon. Nakon kornera odličan šut Krosa, ali brani Bufon.

9. min - Izblokiran šut Pirla. Nakon toga je u jednom duelu Humels prosto oduvao Balotelija i oduševio sve na stadionu.

5. min - Pokušaj Kedire, ali je Pirlo izbacio sa gol linije.

3. min - Prvi pokušaj Italijana, ali Nojer stiže do lopte prije Balotelija.

Počelo je! Njemci i Italijani se bore za finale.

Želimo vam dobrodošlicu na prenos uživo drugog polufinala Evropskog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj.

Fudbaleri Njemačke i Italije će u 20.45 odlučiti ko će se u finalu suprotstaviti reprezentaciji Španije.

Italija će nastupiti u sastavu: Bufon, Kjelini, Balzareti, Barzalji, Bonući, Markizio, De Rosi, Montolivo, Pirlo, Baloteli, Kasano

Na klupi su Sirigu, De Sanktis, Ogbona, Abate, Mota, Đakerini, Dijamanti, Noćerino, Di Natale, Borini i Đovinko.

Za Njemačku će početi Nojer, Humels, Badštuber, Lam, Boateng, Kedira, Švajnštajger, Ozil, Kros, Podolski i Gomez

Rezerve su Vize, Ciler, Šmelcer, Hovedes, Mertezaker, Gundogan, Širle, Miler, Bender, Gece, Rojs i Klose.