Bajer izgubio nakon 2:0, Lajpcig nanio prvi poraz Hofenhajmu

David Alaba, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.01.2017. 19:39h

Bajern je nastavio sa pobjedama. Mada, aktuelni prvak i lider Bundeslige je teže od očekivanja uzeo tri boda sa "Vezera, iako je Verder u utakmicu ušao drastično oslabljen.

"Zelenima" su presudila dva sjajna gola Arjena Robena i Davida Alabe, a Verder je u nastavku uspio samo do počasnog pogotka.

Вердер - Бавария 1:2. Обзор матча. Немецкая Бундеслига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Hofenhajm kao da je čekao da završi polovina sezone pa da doživi prvi poraz. Ekipa koja jedina na polovini prvenstava pet najjačih svjetskih liga nije doživjela poraz, pala je na "Red Bul areni" u Lajpcigu, pa je domaća ekipa nastavila potjeru za Bajernom. Lajpcig ima samo tri boda manje od Bavaraca.

A Volfsburg je razočarao svoje navijače, senzacionalnim porazom od Augsburga.

U posljednejm duelu dana Bajer je na svom terenu vodio 2:0, ali je Menhengladbah preokrenuo u nastavku.

Rezultati:

Darmštat - Keln 1:6 (Sem (penal) 66 - Sulu (autogol) 32, Osako 36, 72, Modest 42, Jojić 85, Rudnev 89)

Ingolštat - Hamburger 3:1 (Gros 14, Zutner 22, Koen (penal) 47 - Sakai 63)

Lajpcig - Hofenhajm 2:1 (Verner 38, Zabicer 77 - Amiri 18)

Volvsburg - Augsburg 1:2 (Gomes 4 - Halil Altintop 25, Kor 69)

Verder - Bajern 1:2 (Kruze 53 - Roben 30, Alaba 45+1)

Bajer - Borusija M. 2:3 (Tah 31, Ćičarito 34 - Štindl 52, 58, Rafael 71).