Bajer Leverkuzen pobijedio Hofenhajm

Derbi meč Bundeslige sjutra će igrati dva vodeća tima na tabeli Borusija Dortmund i Borusija Menhengladbah.
Derdijok, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.12.2011. 23:24h

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobijedili su večeras Hofenhajm sa 2:0 u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige.

Bajer je poveo već na početku susreta kada je naopadač Eren Derdiok u 11. minutu glavom pogodio mrežu gostiju.

Tim iz Leverkuzena je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku susreta a pobjedu je osigurao Sidni Sem koji je na asistenciju Stefana Kislinga postavio konačan rezultat.

Bajeru je to sedma pobjeda u sezoni dok je Hofenhajm doživio isto toliko poraza.

Utakmica koja može odlučiti o vrhu tabele je i duel Bajera iz Minhena koji je trećeplasirani tim na tabeli i Verdera koji je četvrti. Taj meč igra se, takođe, sjutra.

Bajer Leverkuzen - Hofenhajm 2:0