Bajern bolji od Borusije za plasman u četvrtfinale

1 komentar(a)
Tomas Miler Bajern - Borusija D., Foto: Reuters
Ažurirano: 20.12.2017. 22:31h

Bajern nema konkurenciju u Bundesligi, a izgleda da je neće imati ni u Kupu.

Bavarci su se plasirali u četvrtfinale pobjedom nad najvećim rivalom - u Minhenu je pala Borusija, bilo je 2:1 za tim Jupa Hajnkesa.

Bajern je dominirao i sve riješio u prvom poluvremenu protiv aktuelnog osvajača ovog takmičenja, a u moru šansi domaćina u prvih 45 minuta mrežu "milionera" su tresli Džerom Boateng i Tomas Miler, koji je maestralno lobovao Romana Birkija.

Nastavak je, ipak, ponudio neizvjesnost, jer je Borusija 15 minuta prije kraja smanjila pogotkom Andrija Jarmolenka, a onda u 92. minutu i propustila veliku šansu da izbori produžetke preko Aleksandera Isaka.

Među osam najboljih je i Bajer, koji je savladao Borusiju u Menhengladbahu sa 1:0, kao i Verder - u goleadi u Bremenu (3:2) domaćin je slavio u duelu sa Frajburgom.

Prošao je i Ajntraht pobjedom nakon produžetaka na gostovanju Hajdenhajmu (2:1).

Juče su plasman u četvrtfinale obezbijedili Majnc, Paderborn, Volfsburg i Šalke.