Bajern dao šest golova Majncu, Borusija pala u Berlinu

Prvi pogodak za Bavarce postigao je Ivan Perišić, Union Berlin savladao "milionere"
1081 pregleda 0 komentar(a)
Bajern se razgoropadio, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.08.2019. 20:31h

Bajern je uhvatio ritam - nakon Šalkea u prošlom kolu, sada je snagu šampiona osjetio i Majnc.

U Minhenu je bilo 6:1, iako je Majnc poveo iz prve prave akcije na utakmici kada je pogodio Betijus u 6. minutu.

Gosti su dvadesetak minuta odolijevali, ali više nisu mogli, jer su Pavar i Alaba iz slobodnog udarca već do poluvremena preokrenuli.

Nastavak je bio jednosmjerna ulica. Prvi gol u dresu Bavaraca postigao je Perišić, a do kraja su se upisali i Koman, Levandovski i Dejvis.

Borusija je stala i pokvarila utisak nakon što je u prva dva kola furioznom igrom pobjeđivala Augsburg (5:1) i Keln (3:1).

"Milioneri" su izgubili u Berlinu - bolji je bio debitant u Bundesligi Union koji je slavio 3:1.

Bilter je bio dvostruki strijelac za domaćina, pogodio je i Andreson, dok se u Borusiji upisao Alkaser.

Prvi remi nakon dva startna trijumfa upisao je Bajer, koji je odigrao bez golova protiv Hofenhajma, dok je prvu pobjedu u sezoni zabilježio Šalke - savladao je Hertu (3:0).

Volfsburg i Paderborn su odigrali bez pobjednika (1:1), dok je Keln slavio na gostovanju Frajburgu (2:1).