Bajern i Kutinjo se zabavljali protiv Verdera, poker "milionera", Lajpcig preuzeo prvo mjesto

Šou Brazilca - tri gola i dvije asistencije u goleadi i trijumfu 6:1
862 pregleda 0 komentar(a)
Kutinjo je bio igrač utakmice, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.12.2019. 20:19h

Bajern je izdanjem protiv Verdera podsjetio na dane kada je nemilosrdno pobjeđivao rivale u Bundesligi.

Bljesak nakon dva vezana poraza možda je najava konstantnijih igara bavarskog velikana u nastavku sezone - tim Hansija Flika je slavio na "Alijanc areni" 6:1, nije ga poremetilo ni to što je gubio do finiša prvog poluvremena.

Bio je to meč Filipea Kutinja - trostrukog strijelca i dvostrukog asistenta, a mrežu su pogađali i Robert Levandovski (dva puta) i Tomas Miler.

Brazilac je učestvovao u gotovo svakoj akciji domaćina, pamtiće se i fantastičan lob udarac u 63. minutu za 3:1...

Ubjedljiva je bila i Borusija iz Dortmunda - dala je četiri gola (4:0) na gostovanju Majncu.

Marko Rojs je u prvom dijelu načeo domaćina, a kasnije su iz kontranapada rutinski mrežu treslu Džejdon Sančo, Torgan Azar i Niko Šulc.

Lajpcig je savladao Fortunu u Diseldorfu i makar dvadesetak sati će biti na prvom mjestu Bundeslige.

Tačnije, sve dok se ne završi duel Volfsburga i Borusije iz Menhengladbaha, od koje uz meč više ima i dva boda više.

Tim Juliana Naglesmana je slavio 3:0 na gostovanju autsajderu, golove su postigli Patrik Šik, Timo Verner i Francuz Norid Mukiele.

Herta je prekinula niz od sedam mečeva bez pobjede i slavila prvi put od kada je tim preuzeo Jirgen Klinsman - u Berlinu je bila bolja od Frajburga pogotkom Vladimira Daride.

Bajer je poražen u Kelnu (2:0), pobjednika nije bilo u duelu Paderborna i Union Berlina (1:1).