Bajern izgubio ritam, Šalke odnio bod iz Minhena

Manuel Nojer, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.02.2015. 21:14h

Debakl u Volfsburgu u prvom kolu drugog dijela sezone Bundes lige nije bio slučajan - Bajern je u krizi rezultata, reklo bi se i igre.

Sada je bavarski gigant igrao neriješeno sa Šalkeom kod kuće (1:1), a "kraljevsko-plavi" su više od 80 minuta imali igrača više zbog isključenja Džeroma Boatenga.

Njemački štoper je skrivio faul kao posljednji igrač odbrane nad Sidnijem Samom, ali je Maksim Čupo-Moting očajno šutirao sa bijele tačke i omogućio Manuelu Nojeru laganu odbranu.

Bavarci su, međutim, s igračem manje igrali kao da imaju čovjeka više u polju i to im je donijelo prednost u 67. minutu kada je Arjen Roben pogodio glavom.

Gosti su došli do bod preko Benedikta Hevedesa u 72.

Volfsburg je posustao nakon velike pobjede nad Bajernom i remizirao protiv Ajntrahta u gostima (1:1).

Bod "vukovima" donio je Kevin de Brujne u 88. minutu.

Bajern - Šalke 1:1 (Roben 67 - Hevedes 72)

Ajntraht - Volfsburg 1:1 (Ajgner 58 - De Brujne 88)

Hanover - Majnc 1:1 (Brijan 26 - Soto 77)

Borusija M. - Frajburg 1:0 (Herman 23)