Bajern opet bolji od Augsburga, bez golova u derbiju

Roben, Foto: BETA AP
Ažurirano: 29.10.2016. 18:41h

Identično kao i u Kupu Njemačke prije tri dana Bajern je savladao Augsburg. Razlika je samo u tome što je ekipa Karla Anćelotija u ligaškom duelu danas do pobjede došla u Augsburgu, i na neuporedivo lakši način, pošto je nakon 20-tak minuta bilo 2:0 za goste, zahvaljujući Levandovskom i Robenu koji su pogađali i asistirali.

Početkom nastavka aktuelni prvak i lider je utrostručio vođstvo, a opet je Roben asistirao Levandovskom.

U drbiju Sjeverne Vestfalije na "Vestfalenu" Borusija Dortmund i Šalke su odigrali bez golova. Obje ekipe su odigralae izuzetno oprezno, ne želeći porazom od najljućeg rivala da naljute navijače, pa je viđe no tek par opasnih situacioja pred oba gola.

Bajeru je pripao derbi na gostovanju Volfsburgu, iako je domaćin vodio do finiša. Mehmedi i Jedvaj su u četiri minuta preokrenuli rezultat.

A Lajpcihg se ne zaustavlja - novajlija u Bundesligi je lako došao do tri nova boda na gostovanju Darmštatu.

Čast domaćina u današnjih šest duela spasao je Majnc.