Bajern opet furiozan, prvi trijumf Augsburga

Bavarci sa četiri gola u mreži ispratili Hertu i učvrstili se na prvom mjestu na tabeli...
Riberi, Foto: REUTERS
Ažurirano: 15.10.2011. 16:08h

Bajern je deklasirao Hertu (4:0), dočekao kiks pratioca Borusije iz Menhengladbaha i učvrstio se na prvom mjestu na tabeli Bundes lige.

Bavarci ni u 12. meču zaredom u svim takmičenjima ove sezone nisu primili gol (Manuel Nojer je nesavladan već 1.108 minuta), a dvostruki strijelac protiv berlinske ekipe je bio Mario Gomes - sjajni napadač je otvorio i zatvorio (iz penal) goleadu na "Alijanc areni"...

U međuvremenu, pogađali su i Frank Riberi i Bastijan Švajnštajger.

A Borusija je imala prednost i igrača više protiv Bajera, a onda je supertalentovani Andre Šurle tri minuta prije kraja donio bod timu iz Leverkuzena.

Volfsburg je sa dva gola Marija Mandžukića bio bolji od Nirnberga (2:1), dok je važan trijumf upisao i Štutgart protiv Hofenhajma.

Prvu pobjedu u sezoni upisao je Augsburg - debitant u eliti je slavio u Majncu sa 1:0, a junak je bio Jan-Ingver Kalsen-Braker koji je bio strijelac dva minuta prije kraja.

Bajern - Herta 4:0

Gomes 5, 69 (penal), Riberi 7, Švajnštajger 13.

Borusija M. - Bajer 2:2

Rojs 65, Herman 72 - Rejnarc 20, Šurle 87.

Štutgart - Hofenhajm 2:0