Bajern petardom najavio meč s Realom

Bavarci gubili na poluvremenu od Verdera, a onda za 22 minuta postigli četiri gola i upisali ubjedljiv trijumf
51 pregleda 4 komentar(a)
Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.04.2014. 19:06h

Samo tri dana pred revanš polufinala Lige šampiona protiv Reala Bajern je razbio rivala u Njemačkoj, u ligi gdje, bez obzira na sve probleme i pad forme, treba da se dogodi čudo pa da Bavarci izgube.

Verder je na poluvremenu u Minhenu vodio sa 2:1, i to nakon dvije očajne intervencije odbrane domaćina, ali je Bajern u nastavku za samo 22 minuta dao četiri gola i na najbolji način najavio duel sa Madriđanima koji se igra u utorak na "Alijanc areni".

Čeh Gebre Selasije je doveo goste iz Bremena u vođstvo, Riberi je izjednačio, a Hunt je u finišu prvog poluvremena vratio prednost "zelenima" i natjerao domaću publiku na zvižduke.

U nastavku je, međutim, sve došlo na svoje mjesto - Pisaro dva puta, potom Švajnštajger i na kraju rezervista Roben podigli su samopouzdanje Bajernu pred borbu za finale Lige šampiona.

Nirnberg i Braunšvajg su poraženi na gostovanjima Majncu i Herti (po 2:0), pa Hamburger sjutra na gostovanju Augsburgu ima priliku da napravi veliki korak ka baražu za opstanak.

HSV dva kola prije kraja (uz meč manje) ima bod odnosno dva više od Nirnberga i Braunšvajga...

Volfsburg je remizirao protiv Frajburga (2:2), kao i Bajer sa Borusije iz Dortmunda (2:2).

Tako će "vukovi" i "farmaceuti" do kraja voditi borbu za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Bajern - Verder 5:2 (Riberi 20, Pisaro 53, 57, Švajnštajger 61, Roben 74 - Gebre Selasije 10, Hunt 36)

Herta - Braunšvajg 2:0 (Bruks 62, Alagi 77)

Hofenhajm - Ajntraht 0:0

Majnc - Nirnberg 2:0 (Okazaki 30, Moric 44)

Volfsburg - Frajburg 2:2 (Perišić 3, 70 - Mehmedi 61, Teracino 83)

Bajer - Borusija D. 2:2 (Bender 7, Kastro 35 - Kirh 29, Rojs (penal) 39)