Bajern pobijedio u Frankfurtu, petarda Hofenhajma

6 komentar(a)
Bajern, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.08.2013. 18:53h

Bajern je upisao i drugu pobjedu u Bundes ligi ove sezone, ali i izjednačio sopstveni rekord po broju utakmica bez poraza.

Bavarci su slavili u Frankfurtu sa 1:0 i to je 27. uzastopna utakmica koju nisu izgubili u prvenstvu, baš kao i 1989. kada je trener u prvom mandatu bio Jup Hajnkes.

Bundesligaški rekord i dalje drži Hamburger, koji je od januara 1982. do januara 1983. godine nanizao 36 prvenstvenih utakmica bez poraza.

A, u Frankfurtu je bio dovoljan jedan gol za tri boda, iako je ekipa Pepa Gvardiole stvorila mnogo šansi - presudio je pogodak Marija Mandžukića iz voleja u 13. minutu nakon odličnog centaršuta Filipa Lama.

"Uvijek je teško kada se igrači okupe nakon obaveza u reprezentaciji. Ali, ovo je bilo mnogo bolje izdanje nego ono protiv Menhengladbaha u prvom kolu kada smo rivalu dozvolili mnogo kontranapada. Sada smo kontrolisali igru, to je ono što želim", rekao je Gvardiola.

Volfsburg je razbio Šalke sa 4:0 (tri gola u periodu od 55. do 67. minuta), ali je kolo obilježio Hofenhajm koji je deklasirao Hamburger u gostima sa 5:1.

"Predstava naše odbrane je školski primjer kako ne treba igrati. Tek su prošla dva kola, nema razloga za radikalne mjere, ali ovaj poraz nas je opomenuo", kazao je trener HSV-a Torsten Fink.

Slavio je i Bajer u Štutgartu, kao i Verder kod kuće protiv Augsburga.

Ajntraht - Bajern 0:1 (Mandžukić 13)

Frajburg - Majnc 1:2 (Frajs 71 - Cimling 64, Miler 68)

Hamburger - Hofenhajm 1:5 (Van der Vart 44 (penal) - Firmino 5, Foland 51, Modeste 67, 74, Vestergard 77)

Štutgart - Bajer 0:1 (Švab (autogol) 43)

Verder - Augsburg 1:0 (Ekići 22)

Volfsburg - Šalke 4:0 (Knohe 55, Vijeirinja 61, Naldo 67, Kučke 90+1)

Borusija M. - Hanover 3:0 (Kruse 21, Kramer 53, Dems (penal) 66)