Bajern ponizio Siti, samo bod za Juventus

Bajern se poigravao sa Sitijem, koji je igrao bez povrijeđenog Jovetića, Mirko Vučinić napustio teren u 20. minutu zbog povrede zadnje lože
4 komentar(a)
Bavarci, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.10.2013. 23:07h

Branioci trofeja u Ligi šampiona, fudbaleri Bajern Minhena pobijedili su danas kao gosti Mančester siti sa 3:1, u drugom kolu Grupe D.

Bajern je vodio sa 3:0 golovima Franka Riberija, Tomasa Milera i Arjena Robena, a jedini pogodak za goste postigao je Alvaro Negredo.

Njemačka ekipa je utakmica završila sa igračem manje zbog crvenog kartona Žeroma Boatenga.

Stevan Jovetić zbog povrede lista nije bio u konkurenciji za meč.

Bajern je tako na impresivan način došao do druge pobjede i vodi na tabeli, slijede ga Siti i CSKA sa po tri boda, dok je Plzenj posljednji bez boda.

Olimpijakos i Pari Sen Žermen bili su ubjedljivi u Grupi C. Grci su u gostima pobijedili Anderleht sa 3:0, dok je francuski klub u Parizu istim rezultatom savladao Benfiku.

Het-trik za Olimpijakos postigao je Kostas Mitroglu, dok je kod 0:1 Aleksandar Mitrović promašio penal za Anderleht.

Dvostruki strijelac za PSŽ bio je Zlatan Ibrahimović, dok je jedan pogodak postigao Markinjoš.

Parižani vode na tabeli svoje grupe sa šest bodova, Benfika i Olimpijakos slijede sa tri, a posljednji je Anderleht.

Real Madrid je u Grupi B bio ubjedljiv protiv Kopenhagena, pošto je kod kuće pobijedio sa 4:0, uz po dva gola Kristijana Ronalda i Anhela Di Marije, dok je Juventus na svom terenu igrao 2:2 sa Galatasarajom.

Turci su vodili preko Drogbe, Juventus okrenuo preko Vidala iz penala i Kvaljarele, ali je Umut Bulut u 88. minutu pokolonio bod Robertu Manćiniju na debiju.

Bajer Leverkuzen je u Grupi A sa 2:1 dobio Real Sosijedad, a Šahtjor i Mančester junajted su u Donjecku igrali neriješeno 1:1.