Bajern potopljen u Frankfurtu, iako je Levandovski popravio rekord

Bajern je doživio najteži poraz u posljednjoj deceniji, jer ga je 2009. Volfsburg pobijedio sa identičnih 5:1
2565 pregleda 0 komentar(a)
Filip Kostić
Ažurirano: 02.11.2019. 20:30h

Aktuelni prvak je deklasiran u Frankfurtu (5:1), gdje je domaći Ajntraht znalački iskoristio isključenje Boatenga već u 10. minutu.

Filip Kostić je pogodio u 25. minutu, a do poluvremena je i asistirao Sou za 2:0 u 33. minutu.

Nezaobilazni Poljak, Robert Levandovski prepolovio je prednost četiri minuta kasnije, i broj uzastopnih utakmica u Bundesligi sa postignutim golom je podigao na 10.

Prethodni rekord od osam utakmica pripadao je Gaboncu Pjer - Emerik Obamejnagu i čuvenom Gerdu Mileru.

Ipak u nastavku su domaći igrači bili bez milosti, pa su pogađali Abraham (49), Hintereger (61) i Pasiensija u 85. minutu.

Dortmund je slavio kući protiv Volfsburga 3:0, golovima u drugom poluvremenu, iako se već u 27. minutu opet povrijedio kapiten Marko Rojs.

Lajpcig je na "Red Bul areni" demolirao Majnca 8:0, uz het-trik Tima Vernera.

I Lider, Borusija Menhengladbah je bila uspješna, pošto je slavila na gostovanju Bajeru (2:1).

Menhengladbah sada ima 22 boda, tri više od prvog pratioca Dortmunda.

Bajern, Lajpcig i Frajburg su nakon 10. kola sakupili po 18 bodova.

A Verder je imao prednost i igrača više i ipak je u trećem minutu nadoknade primio gol, kojim je Frajburg osvojio bod na "Vezeru" (2:2). Džoker FGrajburga sa dva pogotka bio je Nils Petersen.

U berlinskom derbiju, prvog od 2013. godine, Union je savladao Hert 1:0 golom Poltera iz penala u 91. minutu.