1 komentar(a)
Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.09.2014. 20:14h

S Arjenom Robenom u sastavu je sve lakše, Bajern opet izgleda silovito, a cijenu je platio dosadašnji lider Bundes lige Paderborn.

Bavarci su počistili protivnika na “Alijanc areni” sa 4:0, a Roben tek drugi put ove sezone, nakon startne utakmice sa Volfsburgom, zaigrao u prvoj postavi.

I dileme nije bilo već poslije 15. minuta kada su Mario Gece i Robert Levandovski krunisali Bajernovu dominaciju...

Gece je i u 78. minutu pogodio nakon prodora Robena i šuta Tomasa Milera, a Holanđanin je bio najzaslužniji i za četvrti gol na meču. Tada je konačno, nakon nekoliko promašaja, strijelac bio Miler...

Šalke je bio siguran u Bremenu (3:0), a čak šest golova je viđeno u Hofenhajmu, gdje su domaćin i Frajburg podijelil bodove.

Majnc je vodio sa 2:0 u Frankurtu, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom.

Bajern - Paderborn 4:0 (Gece 8, 78, Levandovski 14, Miler 85)

Verder - Šalke 0:3 (Majer 48, Nojšteder 51, Barneta 85)

Ajntraht - Majnc 2:2 (Majer 45+1, Seferović 82 - Hofman 41, Okazaki 44)

Hofenhajm - Frajburg 3:3 (Eljunasi 44, Rudi 63, Vestergard 90+3 - Franc 31, 33, Darida (penal) 75)

Srijeda: Borusija M. - Hamburger, Bajer - Augsburg, Borusija D. - Štutgart, Hanover - Keln, Herta - Volfsburg.