Bajern silan u Hamburgu

Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.10.2014. 21:35h

Fudbaleri Bajerna prošetali su se do osmine finala Kupa, pošto su večeras u duelu dva giganta njemačkog fudbala savladali Hamburger na "Imteh areni" sa 3:1.

Četa Pepa Gvardiole u laganom ritmu je odradila gostovanje na stadionu na kojem se, ne tako davno, okliznula u prvenstvu (0:0). Već na poluvremenu bilo je 0:2 (golovi Levandovskog u 7. i Alabe u 44. minutu), a na startu nastavka već - 0:3, kada je pogodio Frank Riberi.

Domaći su smanjili preko Lasoge pet minuta prije kraja.

Prošao je i Bajer Leverkuzen, ali tek u penal-lutriji na gostovanju Magdeburgu. U regularnom toku bilo je 1:1, a nakon produžetaka 2:2. "Farmaceuti" su izborili penale golom Papadopulosa u 116. minutu.

Borusija Menhengladbah je eliminisala Ajntraht pobjedom u gostima 2:1, dok je Hofenhajm na svom terenu bio nemilosrdan protiv drugoligaša Frankfurta (5:1).