Bajern slavio na proljećnoj premijeri

Bavarci su uz utakmicu više prišli lideru, Dortmundu, na svega tri boda
395 pregleda 0 komentar(a)
Lon Gorecka, Foto: Michael Probst

Premijerni duel drugog diejla sezone u Bundesligi Bajern je riješio u svoju korist u Hofenhajmu. Aktuelni prvak je tako uz utakmicu više prišao lideru, Dortmundu na svega tri boda.

Bajern je bio bolja ekipa u prvom poluvremenu koje je riješio u svoju korist sa dva sjajna pogotka Leona Gorecke u 34. i prvom minutu nadoknade. To je prvi dubl Gorecke u 131. nastupu za Bajern

U nastavku se i Hofenhajm osmjelio, Šulc je evrogolom u 59. minutu unio neizvjesnost. Imali su domanćini igrači par dobrih šansi u nastavku, ali je meč riješila kontra Miler - Levandovski, koji je u 87. minutu postavio konačnih 3:1.

Hofenhajm je tako porazom prekinuo niz od šest remija u prvenstvu, ali je uprkos tome trener Julijan Nagelsman najuspješniji do sadašnji trenera Bundesloige sa prosjekom od 1,63 boda po utakmici. On je danas 100. put vodio Hofenhajm i najmlađi je u sitoriji došđao do te cifre - 231 godina i 179 dana.