Bajern vidi novu titulu, Borusija nemoćna bez navijača: Šampion iz "klasikera" na plus sedam

2346 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Bajerna slave gol Kimiha, Foto: Federico Gambarini
Ažurirano: 26.05.2020. 20:25h

Bajern je napravio vjerovatno odlučujući korak ka novoj tituli - u derbiju prvenstva, Bavarci su u Dortmundu savladali Borusiju 1:0 i šest kola prije kraja imaju sedam bodova prednosti na vrhu tabele.

Osma uzastopna, 30. jubilarna "salatara" je na putu ka Minhenu...

"Klasiker" je odlučio briljantan gol Džošue Kimiha, koji je u finišu poluvremena lob udarcem iznenadio Burkija...

Bez pomoći navijača, bez pomoći "žutog zida", igrači Borusije nisu imali snage da ugroze iskusnijeg rivala.

Domaćin je imao tek nekoliko opasnih situacija, Erling Haland nije bio opasan kao obićno. Imao je šansu u prvom napadu, ali je njegov pokušaj na gol liniji zaustavio Boateng. Džejdon Sančo, koji je ušao sa klupe, nije mnogo promijenio dešavanja na terenu.

Borusiji je sada ugroženo i drugo mjesto, jer Lajpcig zaostaje tri boda i ima meč manje. Lajpcig u srijedu igra sa Hertom kod kuće.