Bajernu 28. Salatara, Hamburger ne gubi nadu u opstanak

Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.04.2018. 18:50h

Bajern je obavio formalnost, osigurao šestu uzastopnu titulu, 28. u klupskoj istoriji.

Bavarci su pet kola prije kraja obezbijedili “salataru”, nakon što su slavili protiv Augsburga u gostima – 4:1.

Autogolom Sulea, domaćin je poveo u 19. minutu, ali su Toliso i Hames Rodriges do poluvremena preokrenuli.

Na 3:1 povisio je Arjen Roben u 62. minutu, a konačan rezultat postavio Sandro Vagner tri minuta prije kraja.

Аугсбург – Бавария | Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Trener je odgovoran za generalnu sliku o ekipi, ali zasluga za uspjeh prvenstveno ide igračima. Oni su protagonisti, i oni su uradili izvrstan posao. Veliki doprinos tituli ima i Karlo Anćeloti, kojem takođe dugujemo zahvalnost i zaslužuje čestitke", kazao je Jup Hajnkes, trener Bajerna, koji je nakon loše atmosfere u ekipi preuzeo kormilo od italijanskog trenera.

Bajernu bi svakako pobjeda donijela odbranu titule, ali i da nije slavio šampionat bi imao isti epilog, pošto je Hamburger dobio Šalke. Šlake je drugi sa 52 boda, 20 manje do Bajerna, dok je Hamburger iskoristio remi majnca i prišao je zoni baraža na pet bodova.

Rezultati:

Augsburg - Bajern 1:4 (Sule (autogol) 19 - Toliso 32, Hames Rodriges 38, Roben 62, Vagner 87)

Borusija M. - Herta 2:1 (Azar 75, (penal) 78 - Kalu 40)

Frajburg - Volfsburg 0:2 (Didavi 2, 83)

Keln - Majnc 1:1 (Hektor 7 - Di Blazis 50)

Hamburger - Šalke 3:2 (Kostić 17, Holtbi 52, Hunt 84 - Naldo 9, Burgštaker 63)

Nedjelja: Borusija D. - Štutgart (15,30 h), Ajntraht - Hofenhajm (18 h).

Ponedjeljak: Lajpcig - Bajer (20,30 h).

Petak: Hanover - Verder 2:1.