Bakiću puna minutaža u novoj pobjedi Fiorentine

Crnogorski internacionalac dobio svih 90 minuta od Vićenca Montele i komandovao veznim redom Fiorentine u trijumfu nad Pandurijem (3:0)
2 komentar(a)
Ažurirano: 24.10.2013. 22:27h

Marko Bakić polako ali sigurno dobija minutažu koja mu je neophodna da jednog dana postane vođa veznog reda crnogorske reprezentacije - 19-godišnji Budvanin odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Fiorentine (3:0) nad rumunskim Pandurijem.

I ne samo odigrao, Bakić je tokom cijelog meča komandovao sredinom terena, a da je imao malo više sreće mogao je i da postigne gol. Njegov udarac iz povoljne pozicije sa ivice šesnaesterca u sudijskoj nadokonadi izblokirao je jedan igrač rumunskog tima.

“Viola” je slavila sa 3:0 golovima Hoakina, Matosa i Kvadrada, pa nakon tri kola ima maksimalan učinak i skoro zagarantovan plasman u šesnaestinu finala.

Trener Vićenco Montela je, sa druge strane, odmarao Stefana Savića, koji je meč odgledao sa klupe.

Italijane prati Dnjepar, koji je golovima Rotana i Konopljanke u finišu slavio na gostovanju Pasoš Fereiri i stigao do šest bodova iz tri kola.

Ni promjena trenera na klupi Dinama (Zoran Mamić umjesto Ivankovića) nije pomogla Fatosu Bećiraju, koji je ostao prikovan za klupu Gagrepčana i u remiju bez golova protiv PSV-a na praznom Maksimiru.

Sa Brankom Boškovićem u prvoj postavi, bečki Rapid osvojio je bod na gostovanju Genku (1:1). Crnogorski internacionalac igrao je do 74. minuta.

Prvi bod je osvojio portugalski Estoril i to u Frajburgu, dok je Legija nakon poraza u Trabzonu, trećeg zaredom, i dalje na nuli.

Fudbaleri Totenhema nastavili su fantastičan niz u Ligi Evrope, pošto su večeras na gostovanju Šerifu u Tiraspolju zabilježili treću uzastopnu pobjedu.

Moldavcima su presudili Vertongen u 12. i Defo u 75. minutu.

Najinteresantini meč gledan je u Solunu, gdje je PAOK imao dva gola minusa protiv Makabija iz Haife, ali je na kraju ipak slavio pobjedu uprkos promašenom penalu.