Bandović opet zaustavio Kanavara, Damjanović strijelac u porazu

108 pregleda 0 komentar(a)
bandović, Foto: Buriram united
Ažurirano: 03.04.2018. 13:28h

Crnogorski trener, Nikšićanin Božidar Bandović još jednom je zaustavio najbolju kinesku i jednu od najboljih azijskih ekipa, prebogari Gvangžu Evergrande, koga vodi Fabio Kanavaro.

Bandovićev Buriram sa Tajlanda igrao je 1:1 na svom terenu sa Gvangžuom u petom kolu grupe G, azijske Lige šampiona, nakon što je istim rezultatom završen i prvi meč u Kini.

Do boda protiv velikog favorita, Buriram je došao golom Koreanca Juna u 92. minutu. Gosti su vodili od 20. minuta, kada je pogodio Ženg.

Ovim remijem, Buriram je ostao u trci za plasman u drugu fazu LŠ - u posljednjem kolu gostuje posljednjeplasiranom Đeđu junajtedu, i pobjedom bi obezbijedio nastavak takmičenja.

Dejan Damjanović je, s druge strane, sa svojim Suvonom doživio neočekivan poraz kod kuće od Sidneja - 4:1.

Damjanoviću je za utjehu to što je postigao jedini gol za svoj tim, ukupno 31. u karijeri u Ligi šampiona Azije.

Suvon je ostao na drugom mjestu u grupi, sa bodom manje od Kašime, kojoj gostuje u posljednjem kolu.

Trećeplasirani Šangaj zaostaje bod za Suvonom.