Barsa dobila 15. put zaredom

Borbeni domaćin razbijen je u dva minuta prije kraja prvog poluvremena, kada je Pedro Rodrigez zatresao mrežu. U finišu meča, Mesi je sa dva gola (prvi nakon solo-prodora, drugi sa metar) samo uljepšao pobjedu Katalonaca.
Ažurirano: 29.01.2011. 21:36h

Barselona ne namjerava da se zaustavi - ekipa Pepa Gvardiole zabilježila je sinoć na gostovanju Erkulesu 15. uzastopnu pobjedu u Primeri!

Erkules je, inače, jedina ekipa koja je ove sezone nanijela poraz Barseloni u Primeri (2:0). Bilo je to još u prvom kolu. Katalonci su još remizirali sa Majorkom (1:1), a ostalo imaju sve same pobjede.

Učinak u gostima je stoprocentan - deset utakmica, deset pobjeda.

- Već smo jednom izgubili od Erkulesa i znali smo koliko nam znači ovo gostovanje - rekao je Dani Alveš.

- Pedrov gol je prelomio utakmicu, u nastavku je bilo mnogo lakše - dodao je Gvardiola.

Meč za antologiju odigrali su Deportivo i Sevilja na “Riazoru”. Domaćin je pola sata prije kraja imao vođstvo od 2:0 i igrača više (isključen golman Palop), ali su gosti sa desetoricom uspjeli da postignu tri gola i stignu do velikog preokreta.

Tu nije bio kraj, pošto je Deportivo u foto-finišu ipak iščupao bod.

Rezultati: Deportivo - Sevilja 3:3 (Lasad 15, 62, Ruiz 89 - Negredo 63, 79, Eskude 74), Herkules - Barselona 0:3 (Pedro 43, Mesi 88, 89), Levante - Hetafe 2:0 (Valdo 47, Saisedo 54), Malaga - Saragosa 1:2 (Duda 15 - Bertolo 40, Sinama-Pongol 87), Majorka - Sporting Hihon 0:4 (Kastro 3, 67, Garsija (autogol) 61, Novo 87), Real Sosijedad - Almerija 2:0 (Ansotegi 45, Tamudo 78).

Nedjelja: Atletiko Madrid - Atletik Bilbao, Osasuna - Real Madrid, Espanjol - Viljareal.