Šampion siguran protiv Sportinga, Realu samo bod protiv Las Palmasa
Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.09.2016. 20:48h

Barselona je ostala makar na mjesec bez Lionela Mesija, a ako je meč protiv Sportinga iz Hihona pokazatelj koliko može tim bez njega, onda Argentinac ne mora da žuri s povratkom na teren.

"Molinon" je osvojen u velikom stilu - aktuelni šampion je deklasirao Sporting sa čak 5:0.

Mrežu protivnik, čiji je trener bivši defanzivac Katalonaca Abelardo Fernandes, nemilosrdno su tresli Luis Suares u prvom i Rafinja u prvom, a onda i Nejmar (dva pogotka) i Arda Turan u drugom poluvremenu.

Cnopтuнг - Бapceлoнa 0:5 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sporting je posljednjih 15 minuta igrao s igračem manje nakon isključenja Alberta Lore, a „blaugrana” ni tada nije imala milosti, pa je od 81. do 88. postigla tri gola.

"Rezultat je previsok, ne pokazuje na pravi način šta se dešavalo na terenu. Igrali smo protiv raspoloženog rivala, mogli smo i da primimo gol, a onda je crveni karton promijenio mnogo toga", rekao je trener Barse Luis Enrike i pomenuo "spornu" poziciju desnog beka:

"U timu nema igrača koji je spremniji da igra na tom mjestu od Serhija Roberta", poručio je Enrike.

Barsa je od večeras još bliža Realu, nakon što je madridski velikan osvojio samo bod na gostovanju Las Palmasu - bilo je 2:2.

"Merengesi" su dva puta vodili (pogađali Asensio i Benzema), a remi domaćinu, i to uz mnogo sreće, obezbijedio je Arauho u 85. minutu.

Лас-Пальмас - Реал Мадрид 2-2 (24 сентября 2016 г, Чемпионат Испании) от Независимый спорт на Rutube.

Realu je ovo drugi kiks zaredom, nakon što je u srijedu remizirao protiv Viljareala.

A Sevilja je upisala prvi poraz - tim Horhea Sampaolija je izgubio u Baskiji od Atletika sa 3:1. San Hose je donio prednost domaćinu u 26, Nasri je izjednačio u 55, a trijumf Baskima obezbijedili su Balensijaga u 66. i Aduriz sa bijele tačke u 90.

Атлетик Бильбао - Севилья 3:1 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Atletik je ovom pobjedom preskočio Sevilju na tabeli...

Las Palmas - Real Madrid 2:2 (Tanausu 38, Arauho 85 - Asensio 33, Benzema 67)

Atletik B. - Sevilja 3:1 (San Hose 26, Balensijaga 66, Aduriz (penal) 90 - Nasri 55)

Sporting H. - Barselona 0:5 (Suares 29, Rafinja 32, Nejmar 81, 88, Arda 85)

Eibar - Sosijedad 2:0 (Iljaramendi (autogol) 57, Bebe 66)

Nedjelja: Leganes - Valensija, Atletiko M. - Deportivo, Viljareal - Osasuna, Espanjol - Selta;

Ponedjeljak: Alaves - Granada;

Petak: Betis - Malaga 1:0.