Barsa preslišala Viljareal, kombinovani Real poražen u Sevilji

mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.05.2018. 21:35h

Barselona je preskočila još jednu prepreku do velikog cilja - da neporažena završi šampionat Španije.

U 36. kolu Primere, Katalonci su savladali Viljareal 5:1 i ostvarili 27. pobjedu. Imaju devet remija.

Real je, s druge strane, sa kombinovanim timom doživio šesti poraz u sezoni, od Sevilje 3:2 na "Pishuanu".

Zinedin Zidan je odmarao Ronalda, Marsela, Modrića, Krosa, Varana, Bejla i Iska, što je domaćin iskoristio.

Ben Jeder i Lajun pogodili su u prvom poluvremenu, Serhio Ramos je u 58. minutu promašio penal, a 84. postigao autogol.

Tri minuta kasnije Borha Majoral je smanjio, a u petom minutu nadoknade Ramos i drugi put šutirao sa bijele tačke - pogodio je za konačnih 3:2.

Barsa je potopila "žutu podmornicu" već na startu meča.

Kutinjo je u 11. minutu načeo goste, pet minuta kasnije Paulinjo je povisio na 2:0.

U finišu poluvremena upisao se i Leo Mesi - 34. golom u prvenstvu pobjegao je Mohamedu Salahu u trci za Zlatnu kopačku. Egipćanin je u Premijer ligi upisao 31 pogodak.

Smanjio je Nikola Sansone u 54. minutu, a u finišu se raspucao Osman Dembele.

Mladi Francuz je u 87. minutu pogodio za 4:1, a u trećem minutu nadoknade postavio konačan rezultat.