Barsa prevarom do preokreta

25 komentar(a)
vilja, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.09.2012. 22:56h

Sevilja je zaustavljena na “Ramon Sančes Pichuanu”! Ono što nije pošlo za rukom prvaku, Realu, učinio je viceprvak, Barselona, čudesnim i čudnim preokretom u samom finišu.

A junak tog čudnovatog preokreta u utakmici čiji je ritam diktirao domaćin je Sesk Fabregas - gol, simulacija, i gol.

Da bi se za potpuni preokret u posljednjim trnucima meča pobrinuo rezervista, Vilja.

Poput duela sa svojim Realom, trener Mičel je fantastično postavio i motivisao Sevilju, pa je Trohovski u 26. minutu krunisao bolju igru svojeg tima.

Nemoćna je bila Barselona, bezidejna, a Sevilja je lako kidala dodavanja Katalonaca i početkom nastavka Medel je ukrao loptu Busketsu, povukao kontru i dodao do Negreda koji je sjajno prebacio Valdesa za 2:0.

Barselona je krenula u totalnu ofanzivu, a Fabregas je rezantnim udarcem sa 20 metara smanjio u 53.

Ipak, Sevilja je lako čitala igru Barselone, ali je Fabregas simulacijom iznudio isključenje sjajnog Medela već u 72. minutu.

Uprkos tome Barsa je bila bez šansi do 90. minuta i nove greške arbitra Matea Laosa, jer je pravo ispred njega Tijago rukom krenuo kontru za novi gol Fabregasa.

Šokirani domaćin poklekao je u trećem minutu nadoknade!

U ostalim mečevima 6. kola juče, domaćini su bili bez greške.

Malaga je nastavila sa sjajnim igrama ponizivši u Andaluzijskom derbiju Betisa.

Malagu su do pobjede nosila pojačanja dovedena u finišu prelaznog roka, Saviola i Roke Santa Kruz, uz tradicionalno odličnog Iska.

U baskijskom derbiju Real Sosijedad je savladao Atletik, koji je nastavio niz loših rezultata.

Valensija nije imala problema na “Mestalji”, uprkos isključenju strijelca prvog gola, Fegulija.

Rezultati 6. kola: Sevilja - Barselona 2:3 (1:0), Valensija - Saragosa 2:0 (1:0), Malaga - Betis 4:0 (2:0), Real Sosijedad - Atletik 2:0 (1:0).

Danas: Granada - Selta, Valjadolid - Rajo Valjekano, Osasuna - Levante, Real Madrid - Deportivo, Espanjol - Atletiko.

Sjutra: Hetafe - Majorka.