Barsa sa devet života: U nadoknadi od 2:4 do 4:4

2441 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Viljareal - Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.04.2019. 23:56h

Barselona ima devet života - Katalonci su u 80. minutu gubili od Viljareala 4:2, bili blizu prvog poraza u ligi poslije skoro pet mjeseci, 17 utakmica i šest vezanih pobjeda, ali su na kraju osvojili bod na izazovnom gostovanju 4:4, golovima u 91. i 94. minutu!

Barsa je za 16. minuta povela 2:0 (Kutinjo i Malkom), iako je Mesi ostao na klupi.

Izgledalo je da se serija nastavlja, ali je "žuta podmornica" stigla do izjednačenja preko 19-godišnjeg Nigerijca Čukvuezea i Kamerunca Ekambija.

Ernesto Valverde je tada ubacio Mesija, ali je, iznenađujuće, Viljareal nastavio da rešeta.

Samo minut nakon Mesijevog ulaska, Ibora je pogodio za 3:2, da bi Baka u 80. povisio na 4:2.

Domaćin je finiš odigrao sa 10 igrača (isključen Alvaro), a vrijeme za Barsu isticalo...

Međutim, Mesi je u prvom minutu nadoknade smanjio sjajnim golom iz slobodnog udarca, a Suares u četvrtom izjednačio.

Barselona ima osam bodova više od Atletika, koji je pobijedio Đironu sa 2:0 (Godin u 76. i Grizman u 92. minutu).