Barsa u osmini finala, moćni PSŽ, Junajted i Juve čekaju posljednje kolo, Atletiko se nada

Pari sen Žermen, Bajern, Čelsi i Barselona su izborili plasman u osminu finala
grizman, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.11.2017. 21:58h

Barselona je remijem u Torinu obezbijedila plasman u osminu finala, a Juventus mora da strahuje do posljednjeg trenutka.

Juve ima bod više od Sportinga. U posljednjem kolu gostuje Olimpijakosu, dok tim iz Lisabona ide na "Nou kamp".

Mančester junajtedu je bod u Bazelu bio dovoljan za prolaz, ali je Lang šokirao Murinja u 90. minutu.

"Đavoli" imaju 12 bodova, tri više od Bazela i CSKA. U posljednjem meču "đavoli" dočekuju tim iz Moskve, ipak u lagodnoj poziciji, jer ih osmine finala izbacuje samo poraz veći od šest razlike.

Atletiko je savladao Romu 2:0 na "Vandi" i zadržao šanse.

Tanke su, jer Rimljani na zatvaranju grupne faze igraju na "Olimpiku" sa Karabagom i potrebna im je pobjeda da se plasiraju među 16 najboljih. Čelsi je ranije danas osigurao prolaz u osminu finala.

PSŽ je deklasirao Seltik 7:1 i oborio rekord po broju datih golova u grupnoj fazi.

Tok mečeva

90. minut - šok za Junajted. Bazel vodi protiv "đavola", golom Langa.

86. minut - smanjio je Olimpijakos u Lisabonu, pogotkom Ođiđe.

85. minut - Atletiko ovjerava pobjedu nad Romom. Gameiro je pogodio za 2:0, a gosti imaju igrača manje.

80. minut - ne staje PSŽ - 7:1, Dani Alveš.

79. minut - Novi gol na "Parku prinčeva". Drugi put Edinson Kavani. PSŽ - Seltik 6:1.

"Sveci" su oborili rekord po broju datih golova u grupnoj fazi - već ih imaju 23, dva više od Borusije Dortmund iz prošle sezone.

77. minut - Toliso je ponovo doveo Bajern u vođstvo protiv Anderlehta.

75. minut - Peti gol Pari sen Žermena protiv Seltika. Marko Verati.

69. minut - Atletiko je dobio nadu. Antoan Grizman je efektno, makazicama, pogodio mrežu Rome.

66. minut - Sporting ide na 3:0 protiv Olimpijakosa. Drugi gol Basa Dosta.

63. minut - Hani je pogodio gol Bajerna i donio izjednačenje Anderlehtu.

51. minut - prvi gol u drugom poluvremenu, i to u Briselu. Bajern vodi protiv Anderlehta. Robert Levandovski.

Nakon prvih 45 minuta u večernjem terminu golova ima samo u Parizu i Lisabonu.

PSŽ je gubio od Seltika, a zatim Nejmar, Kavani i Mbape napunili mrežu gostiju.

Sporting ima velikih 2:0 protiv Olimpijakosa.

44. minut - 2:0 za Sporting. Bruno Sezar.

40. minut - konačno gol i van Pariza. Sporting vodi protiv Olimpijakosa golom Basa Dosta,

36. minut - Škoti su samo naljutili "svece", golom za vođstvo. Već je 4:1 za Pari sen Žermen. Red je došao i na Kilijana Mbapea.

29. minut - još jedan gol u Parizu, još jedna lopta u mreži Seltika. PSŽ vodi 3:1, nakon Nejmara pogodio je i Kavani.

22. minut - PSŽ vodi protiv Seltika. Još jednom Nejmar. Ponovo je Brazilac pogodio iskosa sa lijeve strane, uz suprotnu stativu...

9. minut - izjednačenje na "Parku prinčeva". Nejmar je poravnao protiv Seltika.

2. minut - poveo je Seltik u Parizu protiv Pari sen Žermena. Musa Dembele, mladi Francuz, je pogodio za goste, uz lošu reakciju golmana Areole.

Počelo je šest mečeva u grupama A, B, C i D.

Fudbaleri Čelsija obezbijedili su plasman u osminu finala, ubjedljivom pobjedom u Bakuu, nad Karabagom, uz pomoć sudija.

Večeras bi mogli da se pridruže Mančester junajted, Barselona i Roma.

Sva tri tima žele bod na gostovanjima - Junajted u Bazelu, Barsa u Torinu, Roma u Madridu.

Derbi igraju Juventus i Barselona, koja će, neočekivano, meč početi bez Lea Mesija.