Barselona deklasirala Romu - šou Mesija i Suaresa

Lionel Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.11.2015. 22:08h

Veče ubjedljivih pobjeda favorita u grupama E, F, G i H. Barselona deklasirala Romu na Nou kampu (6:1), Bajern siguran protiv Olimpijakosa (4:0), istim rezultatom Čelsi slavio u Tel Avivu, dok je Arsenal pobijedio Dinamo Zagreb 3:0.

Jedino iznenađenje priredio Dinamo Kijev pobjedom u Portu.

Sigurni putnici u osminu finala, uoči posljednjeg kola, samo su Barselona, Bajern i Zenit. Velika je gužva za ostalih pet mjesta.

Arsenal mora da pobijedi Olimpijakos u Pireju u posljednjem kolu i to dva razlike, ili jednim, ali ako postigne četiri gola.

Prava drama je u grupi G, gdje se za dva mjesta bore tri tima.

Čelsi i Porto imaju isti broj bodova uoči njihovog duela u Londonu, dok Dinamo Kijev ima dva manje, ali i meč sa Makabijem kod kuće.

Ne bi bilo iznenađenje da tri tima završe sa istim brojem bodova - u tom slučaju, Porto bi bio treći, iako je izgledalo da ga ništa ne može spriječiti da ode među 16 najboljih.

Tok mečeva

90+6. minut - kakva pobjeda Genta u Lionu - Kulibali za 2:1 u posljednjim trenucima meča.

90+4. minut - Čelsi ubjedljiv u Tel Avivu. Strijelac Kurt Zuma.

90. minut - Džeko ipak ublažio poraz Rome.

82. minut - Ter Štegen ne da Romi ni počasni gol - Njemac je odbranio penal Edinu Džeku.

77. minut - Barsa vodi 6:0. Šćešnji odbranio penal Nejmaru, ali je Adrijano natrčao i pospremio loptu pod prečku. U istom minutu Čelsi povisio na 3:0 u Tel Avivu - Oskar strijelac.

73. minut - Čelsi ovjerio pobjedu u Tel Avivu. Opet Vilijan, ubjedljivo najbolji Murinjov igrač ove sezone. Njegov četvrti gol iz slobodnog udarca ove sezone u Ligi šampiona iz pet pokušaja. Kao da je izvodio slobodna bacanja!

70. minut - i sa igračem manje Bajern postiže gol protiv Olimpijakosa. Mladi Francuz Koman.

69. minut - 3:0 za Arsenal protiv Dinama. Aleksis Sančes drugi put, nakon briljantnog dodavanja Džoela Kempbela. Dva gola i asistencija za sjajnog Čileanca.

64. minut - iznenađenje na pomolu u Portu - Dinamo Kijev vodi 2:0, strijelac drugog gola Derlis Gonazales.

60. minut - još jedan, drugi put Mesi - iz dva pokušaja Argentinac je ubacio loptu u mrežu. Barsa vodi 5:0, a još pola sata do kraja.

Ne računajući pogotke iz penala, Luis Suares je trenutno prvi golgeter Lige šampiona.

56. minut - poker Barselone protiv razbijene Rome. Igrači Barse ušetali su se u gol - pretposljednji dodir imao je Mesi, a posljednji Pike.

53. minut - Bajern nastavlja sa desetoricom protiv Olimpijakosa. Crveni karton za Badštubera,

Barselona razbija Romu na Nou kampu - nakon prvih 45 minuta vodi 3:0. Pogledajte šemu dodavanja koja su prethodila golu Mesija za 2:0.

44. minut - Suares nokautirao Romu, efektnim volej udarcem - 3:0 za Barsu na Nou kampu.

35. minut - Jarmolenko iz penala doveo Dinamo u vođstvo protiv Porta.

32. minut - Arsenal na velikih 2:0, Sančes udvostručio predniost. Izgleda da će duel u Pireju, u posljednjem kolu Olimpijakos - Arsenal odlučivati o putniku u osminu finala.

29. minut - Arsenal poveo protiv Dinama - Ozil strijelac.

21. minut - poveo i Čelsi u Tel Avivu. Gol Kejhila.

20. minut - Olimpijakos već vidi debakl - 3:0 za Bajern, Miler.

Barselona ima najbolji napad na svijetu, možda i svih vremena - Mesi, Suares i Nejmar postigli su više golova u 2015. godini od kompletnih timova najvećih rivala za velike trofeje.

18. minut - nedostajao je Mesi svjetskom fudbalu. Majstorija Argentinca za 2:0 protiv Rome. To je njegov 78. gol u Ligi šampiona. Ima i 22 asistencije.

16. minut - Bajern 2:0 - Levandovski nastavio da rešeta.

15. minut - Barselona krunisala bolju igru, Dani Alveš asistent, Suares strijelac za 1:0 protiv Rome.

Ponovo opasan Mesi, ovoga puta za malo neprecizan sa ivice šesnaesterca.

8. minut - Bajern nije čekao dugo da načne Olimpijakos. Daglas Kosta strijelac za 1:0.

7. minut - poveo Lion protiv Genta. Strijelac Feri.

U četvrtom minutu Mesi je prvi put ugrozio gol Rome - šut sa 20 metara, Šćešnji je odbio u korner.

Počelo je šest utakmica petog kola u grupama E, F, G i H.

Mesi počinje meč sa Romom, prvi put nakon oporavka od povrede. Protiv Reala igrao je 30-ak minuta.

Barselona i Zenit već su obezbijedili osminu finala, Bajernu je dovoljan bod protiv Olimpijakosa, a remi u Minhenu odveo bi i grčki klub među 16 najboljih. I Portu je protiv Dinama iz Kijeva bod dovoljan za prolaz.

Čelsi bi u slučaju pobjede u Tel Avivu, uz uslov da Dinamo Kijev izgubi u Portu, takođe obezbijedio plasman među 16.

U prva dva meča, na istoku Evrope, Zenit je potvrdio dominaciju u grupi H i ostao jedina ekipa nakon pet kola koja ima sve pobjede, dok je BATE Borisov ostao u trci za osminu finala nakon iznenađujućih 1:1 sa Bajerom,

Zenit je u Sankt Peterburgu zasluženo slavio rezultatom 2:0.

Oleg Šatov u 15. i Artjom Dzjuba u 74. donijeli su novi trijumf ekipi Andrea Viljaš-Boaša, pa Valensija u posljednjem kolu mora da odlučuje o plasmanu u osminu finala.

Valensija u posljednjem kolu dočekuje Lion.

A u grupi E, BATE je vodio pogotkom Mihaila Gordejčuka, a remi Njemcima je obezbijedio Admir Mehmedi.

Bajer u posljednjem kolu čeka Barselonu, BATE ide u Rim...

U timu BATE-a crnogorski reprezentativac Nemanja Nikolić je bio na terenu od 78. minuta.