Barselona iskoristila kikseve Reala, Atletiko nije

Katalonci deklasirali Rajo sa 6:1, dok je aktuelni šampion remizirao sa Valensijom (1:1)
Lionel Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.03.2015. 22:39h

Barselona je novi lider Primere. Katalonci su iskoristili jučerašnji poraz Reala i ubjedljivom pobjedom nad Rajom Valjekanom preuzeli prvo mjesto sa 62 boda, dok Madriđani imaju 61.

Mrežu gostiju načeo je već u 6. minutu Luis Suares nakon ubačene lopte od strane Ćavija.

Bio je to njegov šesti gol ove sezone u domaćem šampionatu. Na drugi pogodak čekalo se do 49. minuta.

Poslije kornera, Đordi Alba je pogodio stativu, a Đerard Pike je bio najprisebniji i poslao loptu u mrežu.

Tada je na scenu stupio Lionel Mesi, koji je za 12 minuta postigao het-trik i došao do 30. gola ove sezone u Primeri.

Na taj način se izjednačio sa Kristijanom Ronaldom

Prvo je u 56. Minutu iz drugog pokušaja postigao gol iz penala.

Prethodno mu je Kristijan Alvares uhvatio „živu“ loptu, ali je arbitar Hesus Gil Mancano ponovio udarac, jer je neko od igrača Rajo Valjekana, navodno, rano ušao u kazneni prostor.

Tito, fudbaler gostiju morao je ranije u svlačionicu zbog drugog žutog kartona, jer je povukao za dres Suaresa.

Drugi gol je dao nakon što je Alvares odbranio šut Suaresa, a treći poslije dodavanja Rafinje.

Bio je ovo 32. het-trik Argentinca u dresu Barselone, a 24. u Primeri.

Na taj način izbio je na prvo mjesto vječite liste.

Iza njega su Kristijano Ronaldo (23), Alfredo di Stefano i Telmo Zaza (22).

Još malo brojki za čudesnog Argentinca.

Na 340 takmičarskih utakmica u dresu Barselona dao je čak 342 gola.

Na 150 mečeva na "Nou Kampu" 155 puta je pogodio mrežu rivala uz 53 asistencije.

U svakoj od proteklih šest sezona davao je 40 ili više golova.

Jedini gol za Rajo Valjekano dao je Alberto Bueno iz penala, prethodno ga je faulirao Dani Alves i dobio je crveni karton.

Konačan rezultat postavio je Suares u zaostavnom vremenu poslije asistencije Mesija.

Kikseve Reala, međutim, nije iskoristio aktuelni prvak Atletiko, koji je osvojio samo bod pred svojim navijačima sa Valensijom. Samo, jer je Atletiko propustio sjajnu šansu da nokautira „slijepe miševe”, koji su u finišu iskoristili kiks golmana Karlosa Moje da ožive nadu da mogu do direktnog plasmana u Ligu šampiona.

A Atletiko je rano poveo preko Kokea u derbiju kola, ali je nevjerovatan promašaj Tijaga (napucao prečku sa tri metra), kaznio Mustafi.

I Viljareal je u sjajnoj formi, što je osjetila Selta na „Madrigalu”. Tim iz Viga je bio nemoćan i sakombinovanom ekipom „žute podmornice”.