Barselona lako kroz Leverkuzen, Lion bolji od APOEL-a

Dva gola je postigao Aleksis Sančes, a jedan Lionel Mesi. Lion slavio pogotkom Aleksandra Lakazeta
Aleksis Sančes, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.02.2012. 22:06h

Barselona je opravdala epitet apsolutnog favorita u Leverkuzenu, pošto je u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona savladala Bajer sa 3:1.

Aktuelni prvak Evrope je poveo u 41. minutu golom Aleksisa Sančesa na asistenciju Lionela Mesija, da bi "farmaceuti" izjednačili preko Miroslava Kadleca u 52. nakon centaršuta Vedrana Ćorluke.

Sančes je tri minuta kasnije iskoristio sjajan pas Seska Fabregasa za novo vođstvo, koje umalo nije anulirao Gonsalo Kastro, kada je pogodio stativu.

Do kraja više nije bilo dilema, čekalo se samo da Barsa potvrdi pobjedu. I to je uradila u 88. minutu, kada je Mesi ugurao loptu u gol nakon fenomenalne akcije sa Danijem Alvešom.

U drugom meču večerašnjeg programa, Lion je na "Žerlanu" savladao APOEL sa 1:0.

Jedini gol postigao je Aleksandr Lakazet u 58. minutu, i to na veoma srećan način - nakon pasa Krisa je šutirao, a lopta je na putu ka golu zakačila Paula Žorža i preskočila golmana Dionisisa Hjotisa.

Bajer Leverkuzen - Barselona 1:3