Barselona potopila "žutu podmornicu"

Barselona je pobjedom vratila drugo mjesto sa četiri boda zaostatka za liderom Realom
2 komentar(a)
Lionel Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.02.2015. 22:24h

"Žuta podmornica" je upalila sve motore, ali joj ni to nije bilo dovoljno da izbjegne poraz na "Nou kampu".

Barselona je zahvaljujući sjajnoj formi Nejmara i Lionela Mesija uspjela da potopi goste, iako je Viljareal dva puta stizao do prednosti (3:2).

Viljareal je poveo u Barseloni preko ruskog internacionlaca na pozajmici iz Reala, Denisa Čeriševa.

Sjajni vezista je postigao četvrti gol ove sezone u 30. minutu, pa je uz 11 asistencija, pokazao da će od ljeta ravnopravno konkurisati za najjači tim prvaka Evrope. A gol Barsi postigao je na isti dan, 1. februar, na koji je i njegov otac Dmitri dao gol "blaugrani" ali 1998. godje u dresu Sporting Hihona.

Ipak, u posljednjim trenucima poluvremena Nejmar je poravnao rezultat.

U nastavku je opet Viljareal prvi pogodio. Strijelac je bio Lusijano Vijeto u 51. minutu, a asistent mladić ponikao u Barsi, Đovani dos Santos.

Ipak, da "blaugrani" produže nadu da mogu da sustignu Real,pobrinuli su se od 53. do 55. minuta Rafinja i Mesi.

A sa identičnih 3:2 je i Sevilja na svom terenu savladala Espanjol, koji je eliminisao iz Kupa kralja prije nekoliko dana.

Za osvetu se pobrinuo Aspas u 89. minutu na asistenciju sjajnog Kolumbijca Karlosa Bake.

Sevilja je do važna tri boda u borbi za mjesto u Ligi šampiona došla nakon preokreta.

Espanjol je poveo u 15. minutu preko Stuanija, a 11 minuta kasnije Figeiras je poravnao rezultat.

Sevilja je preokrenula do poluvremena (gol Vitola u 35. minutu), i kada je Kasilja isključen pet minuta kasnije zbog igranja rukom činilo se da će domaćin lako završiti posao.

Tako, međutim, nije mislio Sančes koji je izjednačio u 77. minutu, ali je Aspas ipak pogodio kada je najljepše.

Barselona - Viljareal 3:2 (Nejmar 45, Rafinja 53, Mesi 55 - Čerišev 30, Vijeto 51)

Sevilja - Espanjol 3:2 (Figeiras 26, Vitolo 35, Aspas 89 - Stuani (penal) 15, Sančes 77)

Almerija - Hetafe 1:0 (Mendes 44)

Levante - Atletik B. 0:2 (Aduric 48, 90)