Barselona rutinski protiv Valjadolida

Deportivo iz La Korunje je kod kuće bio bolji od Espanjola 2:0 i izašao iz zone ispadanja
Barselona, Foto: Beta AP
Ažurirano: 19.05.2013. 22:22h

Barselona je na svom terenu savladala Valjadolid 2:1, u posljednjoj večerašnjoj utakmici 36. kola španske Primere.

Katalonci, koji su prošle nedjelje osigurali šampionsku titulu (večeras im je uručen pehar), poveli su u 21. minutu pogotkom Pedra, a vođstvo je udvostručio Mark Valijente autogolom u 42. minutu.

Poraz Valjadolida ublažio je Viktor Perez pogotkom u 89. minutu.

Deportivo iz La Korunje je kod kuće bio bolji od Espanjola 2:0 i izašao iz zone ispadanja, u koju je "upala" Saragosa poslije poraza od gostujućeg Atletika iz Bilbaa (1:2).

Deportivo je do veoma važnog trijumfa dva kola prije kraja došao golovima Game u 50. i Nelsona Oliveire u posljednjem minutu utakmice.

Saragosa je protiv baskijskog Atletika veoma dobro počela i povela u 14. minutu preko Eldera Postige. Ipak, završnica je pripala gostima.

Prvo je u 80. minutu izjednačio Fernando Ljorente, a u drugom minutu sudijske nadoknade Gomez je rastužio domaće navijače.

Saragosa je sada pala na 18. mjesto na tabeli sa bodom manje od Deportiva koji je izvan zone ispadanja.

Rajo Valjekano je u gostima pobijedio Levante 3:2, prekinuo niz utakmica bez pobjeda i sačuvao teoretske šanse da se u posljednja dva kola domogne mjesta koja vode u Ligu Evrope.

Levante - Rajo Valjekano 2:3 (Akvafreska 52, Ruben Garsija 86 - Piti 20, 72. penal, Vaskez 56)

Deportivo - Espanjol 2:0 (Gama 50, Oliveira 90)

Saragosa - Atletik Bilbao 1:2 (Postiga 14 - Ljorente 80, Gomez 90+2)

Barselona - Valjadolid 2:1 (Pedro 21, Valijente 42. autogol - Perez 89)