Barselona za 54 sekunde do remija sa Seviljom, Real lako protiv Las Palmasa

Lionel Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.03.2018. 20:48h

Barselona je bila u nokdaunu u Sevilji, koja je do 88. minuta vodila 2:0.

A onda su Katalonci za samo 54 sekunde, preko Luisa Suaresa i Leonela Mesija došli do boda na ovom gostovanju.

Prije toga, domaća ekipa je golovima Franka Vaskesa u 36. i Luisa Murijela u 50. minutu stigla do velike prednosti, igrala je bolje i imala nekoliko dobrih prilika da uveća vođstvo, ali se fudbaleri domaće ekipe na kraju nisu radovali.

Barselona je prva na tabeli Primere sa 76 bodova, dok je Sevilja šesta sa 46.

Real je lako u gostima osvojio sva tri boda protiv Las Palmasa (3:0), u utakmici 30. kola španske Primere.

Golove za "kraljevski" klub postigli su Garet Bejl u 26. i 51. minutu iz jedanaesterca, a siguran sa bijele tačke bio je i Karim Benzema u 39. minutu.

Benzema je, tako, pogodio mrežu na jubilej, jer je odigrao je 400. meč za Real, sa kojim je tri puta osvojio Ligu šampiona, dva puta špansko prvenstvo, dva puta Kup Španije...

Za Real na ovom meču nisu igrali Kristijano Ronaldo, Serhio Ramos, Marselo, Toni Kros i Isko, koji su odmarali pred meč četvrtfinala Lige šampiona protiv Juventusa.

Real je treći na tabeli španskog šampionata sa 63 boda, dok je Las Palmas na 18. mjestu sa 21.

Atletik Bilbao i Selta su igrali neriješeno 1:1.

Atletik je poveo u 55. minutu golom Unaja Nunjesa, a izjednačenje i bod Selti donio je Brais Mendes u 91. minutu.

Selta je deveta na tabeli sa 40 bodova, dok je Bilbao na 12. poziciji sa četiri boda manje.