Gol odluke postigao Pedro Rodriges u 115. minutu za konačnih 5:4
6 komentar(a)
Pedro Rodriges, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 11.08.2015. 21:31h

Spektakl u Tbilisiju priredili su navijačima Barselona i Sevilja u meču Superkupa Evrope.

Na kraju se radovao aktuelni prvak Evrope i Španije golom Pedra Rodrigesa u 115. minutu (5:4).

Prethodno je Leo Mesi odlično šutirao, Beto je odlično odbrani, na njegovu nesreću najbvrži je bio pedro i poslao loptu pod prečku.

U regularnom toku bilo je 4:4, s tim da su Katalonci u 52. minutu imali 4:1, ali su Andalužani napravili čudo i stigli do izjednačenja.

Utakmica je počela sjajno za Sevilju - Ever Banega je poslije 158 sekundi, što je najbži gol u istoriji Superkupova, donio prednost svom timu.

To kao da je razljutilo Mesija, koji je sa dva spektakularna gola iz slobodnih udaraca (7, 15. minut) preokrenuo.

Treći gol za Barselonu dao je Rafinja u finišu prvog poluvremena (43), poslije sjajna asistencije Luisa Suaresa.

Svega sedam minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno ekipi Luisa Enrikea da postige još jedan pogodak.

Pogriješio je neko od defanzivaca Sevilje, Urugvajac je iskoristio poklon za 4:1.

Katalonci su tada stali, a Sevilja zaigrala mnogo agresivnije i brže i preko Hoze Antonija Rejesa (57), Kevina Gameira iz peala (72) i Jevhena Konopljanke (81) izjednačila.

U dodatnih pola sata, Sevilja se povukla i čekala penale, a sve je to kažnjeno šest minuta prije kraja meča.

Poslije gola Rodrigesa, Sevilja je imala tri šanse za novo izjednačenje, ali nijednu nije uspjela da iskoristi.

Ovo je peti Superkup Evrope za Katalonce, čime su se izjednačili sa Milanom.

Ujedno, ovo je 19. evropski trofej za Katalonce u istoriji, po čemu su prestigli Real i "rosonere", koji imaju po 18.