Atletiko na drugom mjestu ima četiri boda i utakmicu više od Reala
1 komentar(a)
Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.04.2018. 20:56h

Barselonu su igrači Deportiva dočekali počasnim špalirom kao pobjednika Kupa kralja, a sa "Riazora" je ispratili sa titlom prvaka Španije!

Barsa je pobjedom u La Korunji obezbijedila titulu, pošto ima 11 bodova više od Atletika, koji ima još tri utakmice!

Sa druge starne Depor je ispao iz društva najboljih španskih klubova.

Utakmicu je obilježio Leo Mesi, blistavim het-trikom, ali i sjajni Luis Suares..

Iako je u susret revanšu polufinala Lige Evrope u Madridu sa Arsenalom (prvi meč završen 1:1), odmarao golmana Jana Oblaka, vezistu Saula i napadača Antoana Grizmana, Dijego Simeone je sa nova tri boda završio neugodno gostovanje Alavesu.

El Ćolo nije samo osvojio tri boda i odmorio ključne igrače, već je i Dijegu Kosti omogućio sat igre da se polako vrati u formu nakon povrede.

Atletiko je bio bolja ekipa, ali je utakmicu riješio sa penala, i to tek drugog koji je skrivio igrač iz Gane, Mubarak Vakaso.

U 70. minutu Vakaso se okliznuo i srušio igrača Atletika, Vitola, a rezervni golman Pačeko je Fernandu Toresu sjajno dobranio penal. Pačeko je deset minuta ranije stao između stativa, pošto se prvio golman Sivera povrijedio nakon sjajne odbrane Vitolu.

Rezervista Kevin Gameiro je u 78. minutu prevario sa penala Pačeka, koji je opravdano dosuđen zbog igre rukom Vakasoa.

Atletiko na tri kola do kraja je drugi i ima četiri boda i utakmicu više od Reala. Alaves je i matematički obezbijedio opstanak, jer ioma 41 bod.

Алавес - Атлетико. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 35 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Valensija je već četvrtu utakmicu bez pobjede - po dva poraza i remija, pošto nije uspjela da slomi otpor Ejbara. Ipak, "slijepi miševi" ne moraju da brinu jer imaju 11 bodova više od petoplasiranog Betisa, koji ima utakmicu manje.

U prvon duelu dana Hetafe i Điroba su remizirali, a domaćin je bio bliži pobjedi. I to uprkos grešci sudije da isključi Urugvajca Damijana Suaresa i svira penal za izjednačenje Stuaniju u finišu poluvremena.

U nastavku je domaćin imao penal, ali je m,olčina pogodio stativu.