BATE osvojio bod protiv Milana, Zenit bolji od Šahtjora

Bjeloruski BATE Borisov osvojio je večeras u Minsku bod protiv Milana, pošto su u četvrtom kolu Grupe H Lige šampiona odigrao 1:1 sa italijanskim šampionom.
Ibrahimović, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.11.2011. 20:04h

Milan je poveo u 22. minutu golom Zlatana Ibrahimovića, ali je BATE u 55. izjednačio iz penala Renana Bresana, nakon što je Abate srušio Koncevoja.

Ovaj remi mogao bi da omogući Barseloni prvo mjesto u grupi i prolazak u drugu fazu takmičenja ako kasnije večeras pobijedi Viktoriju iz Plzenja.

Zenit je u Sankt Peterburgu pobijedio Šahtjor iz Donjecka, u četvrtom kolu Grupe G Lige šampiona sa 1:0.

Utakmica je bila izjednačena po posjedu i igri, ali je Zenit bio mnogo ofanzivniji od Šahtjora, koji je igrao bezidejno u napadu, zabilježivši samo pet šuteva ka golu, u odnosu na 19 domaćina.

Pobjednički gol postigao je Nikolas Lomberts u nadoknadi vremena prvog poluvremena, pošto je glavom iskoristio korner Viktora Fajzulina sa desne strane.

Zenit je trenutno prvi na tabeli, sa sedam bodova, dva više od APOEL-a, koji kasnije večeras dočekuje Porto, koji ima četiri boda.

Šahtjor je posljednji sa samo dva osvojena boda.