Belgija pokazala snagu, Egipat nemoćan bez Salaha

eden azar, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.06.2018. 20:47h

Belgija je pokazala snagu, a Egipat slabosti bez najboljeg igrača - u kontrolnom meču u Briselu, domaćin je slavio sa ubjedljivih 3:0.

"Crveni đavoli", potencijalno iznenađenje Mundijala, odigrali su na visokom nivou, a tim Ektora Kupera, u kome nije bilo Mohameda Salaha, bio nemoćan da se odupre napadima i da ugrozi rivala.

Romelu Lukaku i Eden Azar do poluvremena su riješili pitanje pobjednika, da bi brojne izmjene u nastavku usporile ritam meča.

Ipak, u posljednjim trenucima utakmice Maruan Felaini je postavio konačan rezultat.

Belgija je na Mundijalu u grupi sa Engleskom, Tunisom i Panamom, a Egipat sa Rusijom, Saudijskom Arabijom i Urugvajem.